KPSS B Nedir Ne Demektir – B Grubu KPSS’nin Anlamı Nedir

Pazartesi, 25 Ekim 2010, 12:50 | Bilgi Paylaşımı | 2 Comments
by admin

Mühendislikten teknikerliğe, memurluktan hemşireliğe, mimarlıktan avukatlığa kadar atama yapılacak tüm kadrolara KPSS-B sınav sonucuna göre atama yapılmaktadır.A grubu dışındaki tüm kadrolar B grubu kadrolar olup, bunlar için yapılan sınava da KPSS-B denilmektedir.

Kariyer meslek olarak anılan meslekler dışında kalan diğer kadrolar olarak tanımlanmıştır. (Örneğin, mühendis, hemşire, sağlık memuru, teknisyen, veznedar, koruma ve güvenlik görevlisi v.b.)

Bu kadrolara ilk defa atanacak personelin ÖSYM tarafından yapılacak KPSS’ye girerek ÖSYM tarafından ilan edilecek KPSS Tercih Kılavuzunda yer alan kamu kurum ve kuruluşlarına ait boş kadrolardan durumlarına uygun olanları tercih etmeleri halinde, puanları ve tercihleri çerçevesinde adı geçen Kurumca bilgisayar ortamında yerleştirme işlemleri yapılmaktadır.

Tagged with: , , , , ,

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "KPSS B Nedir Ne Demektir – B Grubu KPSS’nin Anlamı Nedir"

  1. SEDA dedi ki:

    merhaba ben 2 yıllık muhasebe mezunuyum bunun yanında dikey geçiş yaptım 4. sınıf işletmeden mezun oldum hangi bölümden sınava gireceğim? şimdiden teşekkür ederim.

  2. huriye oygur dedi ki:

    36 yaşındayım kpss sınavına gırebılirmiyin.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.