KPSS Eğitim Bilimleri Sınavının Tekrarı Ne Zaman Yapılacak 2010

Cuma, 17 Eylül 2010, 20:15 | Bilgi Paylaşımı | 2 Comments
by admin

Beklenen oldu ve KPSS’de Eğitim Bilimleri testi iptal edildi. 17 eylül 2010 itibariyle sınavın eğitim bilimleri testinin iptal edildiği resmen açıklandı. Bir araya gelen YÖK Başkanı,ÖSYM Başkanı ve Savcı görüşme sonrasında sınavın iptal edildiğini kamuoyuna açıkladı.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Eğitim Bilimleri Sınavı, 31 Ekim Pazar Günü yapılacak.

ÖSYM, KPSS Eğitim Bilimleri testinin iptal edilmesinin ardından sene sonuna kadar yapılacak 12 sınavın tarihlerinin değişeceğini bildirmişti. Bunun üzerine ÖSYM KPSS Eğitim Bilimleri sınavının da dahil olduğu yeni bir sınav takvimi belirledi.

Buna göre, KPSS Eğitim Bilimleri sınavı 31 Ekim 2010 Pazar, KPSS Ortaöğretim-Önlisans sınavı 28 Kasım 2010 Pazar, Kamu personeli Yabancı Dil Bilgisi Sınavı (KPDS) ile Tıpta Yeterlilik Sınavı 5 Aralık 2010 Pazar günü yapılacak.

Tagged with: ,

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "KPSS Eğitim Bilimleri Sınavının Tekrarı Ne Zaman Yapılacak 2010"

  1. giriş belgeleri tekrar mı gönderilecek dedi ki:

    giriş kartları gönderelecekmi?

  2. umut dedi ki:

    ARKADAŞLAR BEN SINAVA İZMİRDE GİRDİM ŞİMDİ BABAMIN TAHİNİ ÇIKTI VE ŞİMDİ TRABZONA YERLEŞTİK SINAV İPTAL OLDU BEN NASI SINAV GİRİŞİMİ TRABZONA ALABİLİRİM TEŞEKKÜRLER

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.