KYK Burs Öğrenim Katkı Kredisi Çıkanlar Neler Yapacak

Perşembe, 15 Aralık 2011, 17:04 | YGS LYS | 3 Comments
by admin

Kredi Yurtlar Kurumu Burs , Öğrenim ve Katkı Kredisi sonuçları açıklandı. “1. Tahsis Burs” yazan öğrencilere karşılıksız ödeme anlamına gelen burs çıkmış demektir. “Öğrenim Kredisi” yazanlar ise geri ödemesi olan kredi almaya hak kazanmışlar demektir. Öğrenim ve Katkı Kredisinin geri ödemesi öğrenim hayatı sona erdikten yaklaşık 2 yıl sonra taksitler halinde başlayacaktır. Burs alanlar ise , devlete herhangi bir ödeme yapmayacaktır. Biz asıl konumuza gelelim. Burs ya da kredi almaya hak kazananlar şimdi hangi resmî işlemleri yapacaklar ? İşte Detaylar:

Öğrenciler Taahhüt Senetlerini 15 Aralık 2011-31 Ocak 2012 tarihleri arasında herhangi bir noterde; vergi, resim ve harç için para ödemeksizin tanzim ve
tasdik ettirerek Kurumumuzun bölge ve/veya yurt müdürlüklerine teslim edecektir.
Bölge ve/veya yurt müdürlüğü bulunmayan yerlerde ise “Cemal Gürsel Cad. No:61 06590 Cebeci/Ankara” adresindeki Kredi Dairesi Başkanlığına posta ile gönderecek veya  elden teslim edecektir.
Taahhüt Senetlerini 30 Aralık 2011 tarihi mesai saati bitimine kadar teslim edenlerin burs/öğrenim kredisi ödemeleri 06 Ocak 2012 tarihinde, Taahhüt Senetlerini 2 – 31 Ocak 2012 tarihleri arasında teslim edenlerin burs kredi ödemeleri ise 06 Şubat 2012 tarihinde T.C Ziraat Bankasının ilgili şubelerinden yapılacaktır.

eokulegitim.com – 15 Aralık 2011

3 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "KYK Burs Öğrenim Katkı Kredisi Çıkanlar Neler Yapacak"

  1. beyza dedi ki:

    evet izmitte de noter para istedi

  2. rikiriki-rembo dedi ki:

    Bana da aynısını soyledıler. ayrıca bu para noterden notere değişirmiş. ucuz olanını bulsak bari :)) Buca-İzmirde en ucuz yer neresi acaba????

  3. mert dedi ki:

    ben notere gittim. 46 tl para istediler ve kyk sitesinde yanlış yazılmış dediler. bilgi verebilirmisiniz? para verelim mi yoksa bir süre bekliyelim mi?

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.