7:07 am - Salı Aralık 23, 2014
Sponsorlu bağlantılar

KYK Öğrenim Kredisi ve Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2011 2012

Pazartesi, 22 Ağustos 2011, 12:33 | YGS LYS | 13 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

Yüz binlerce üniversite öğrencisinin merakla beklediği  2011 Kredi Yurtlar Kurumu Öğrenim Kredisi, Katkı Kredisi ve Burs Sonuçlarının ne zaman sonuçlanacağı netleşmeye başladı…

Başvuru formunda “Burs istiyorum.” seçeneğini işaretleyen öğrencilerin en az %80′lik bir dilimine başbakanlık bursu(karşılıksız) çıkacak. Burs alacak öğrencilerin belirlenmesinde, “okuyan kardeş sayısı”,”gelir durumu”,”mal-mülk miktarı” gibi durumlar aktif rol oynayacak.

KYK Burs sonuçlarının 2011 aralık ayı sonu itibariyle öğrencilere duyurulması beklenmekte. Zirâ bu durum önceki yıllarda da bu şekilde olmuştu. 2013-2014 yılı için KYK Öğrenim Kredisi ve burs Burs başvurusu yapan öğrencilerin hangisine hak kazandığı şu anda belli fakat hükümet bu öğrencilere yapacağı ödemeleri 2012 Malî bütçesinde belirttiği için duyuruyu aralık sonunda yapmayı planlıyor. Hükümet’in öğrencilere ilk ödemeyi 2012 Ocak ayında yapması bekleniyor. Ayrıca geriye dönük 2011 yılı eylül,ekim,kasım aylarının ödemesinin yapılması gibi bir durum söz konusu değildir.

Başbakanlık Bursu Nedir?

Halihazırda Kredi Yurtlar Kurumu tarafından öğrencilere verilen bursun adı adı daha önceleri “Başbakanlık Bursu” olarak nitelendiriliyordu ve çok az kişiye çıkıyordu. Ancak 2004 yılından itibaren bu bursun adı “Kredi Yurtlar Kurumu Bursu”  olarak değiştirilmiş ve verilen öğrenci sayısı da oldukça arttırılmıştır.

2012 2011 KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Belli Olacak Sorusunun cevabını okudunuz.

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

13 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "KYK Öğrenim Kredisi ve Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2011 2012"

 1. mustafa diyor ki:

  bu burslar biraz daha erken açıklansa çok iyi olur. öğrencilik perişanlıktır………….

 2. neslihan diyor ki:

  kyk sonuçları kesin olarak ne zaman açıklanıyor..

 3. Derya diyor ki:

  Biraz daha erken açıklanırsa daha iyi olur.

 4. derya diyor ki:

  lütfen daha erken acıklansn ya???

 5. seda diyor ki:

  ya tam bi tarih neden yazılmıyoki:(

 6. berk diyor ki:

  arkadaşlar okul acılacagı zamana kadar açılkalnır.ama ocaktan itibaren alabılırsınız.şubattada hesap kartlarınız dagıtılr aylık 260 tl dagıtılacak bu yıl

 7. eda diyor ki:

  durumu olan var olmayan var lütfen ya açıklansın biran önceee

 8. eda diyor ki:

  neden böyle oldu biranönce açıklansın

 9. kübra diyor ki:

  ne zmn açıklanıyormuşş???

  • Thierry diyor ki:

   Thank you!! It wasn’t TOO tough if you have a paddle atnahcmett on the mixer, I’d recommend using the original recipe, but if you’re up for getting down & dirty with your hands, my adapted version turns out some yummy results!

  • Luella diyor ki:

   Understanding the conditions section can be very important, especially with regard to preserving your rights under the QuotesChimp should you incur a loss. This portion of the contract will also tell you how your losses will be measured pursuant to the policy. Most policies require you to comply with specific procedures when filing claims and disputing insurance company decisions with regard to those claims. These requirements and procedures will be found in the conditions portion of your policy. Your failure to comply could result in loss of money you would oth�erwise have obtained, or at least may delay payment, and can prevent you from having the right to take the insurance company to court.

 10. ayetullah diyor ki:

  ne zaman açıklanacak tarih belli mi ?

 11. ceylan diyor ki:

  Aralığa kadar neyapacağız ki pufff :((((

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.