KYK Öğrenim Kredisi ve Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2011 2012

Pazartesi, 22 Ağustos 2011, 12:33 | YGS LYS | 11 Comments
by admin

Yüz binlerce üniversite öğrencisinin merakla beklediği  2011 Kredi Yurtlar Kurumu Öğrenim Kredisi, Katkı Kredisi ve Burs Sonuçlarının ne zaman sonuçlanacağı netleşmeye başladı…

Başvuru formunda “Burs istiyorum.” seçeneğini işaretleyen öğrencilerin en az %80′lik bir dilimine başbakanlık bursu(karşılıksız) çıkacak. Burs alacak öğrencilerin belirlenmesinde, “okuyan kardeş sayısı”,”gelir durumu”,”mal-mülk miktarı” gibi durumlar aktif rol oynayacak.

KYK Burs sonuçlarının 2011 aralık ayı sonu itibariyle öğrencilere duyurulması beklenmekte. Zirâ bu durum önceki yıllarda da bu şekilde olmuştu. 2016 2017 yılı için KYK Öğrenim Kredisi ve burs Burs başvurusu yapan öğrencilerin hangisine hak kazandığı şu anda belli fakat hükümet bu öğrencilere yapacağı ödemeleri 2012 Malî bütçesinde belirttiği için duyuruyu aralık sonunda yapmayı planlıyor. Hükümet’in öğrencilere ilk ödemeyi 2012 Ocak ayında yapması bekleniyor. Ayrıca geriye dönük 2011 yılı eylül,ekim,kasım aylarının ödemesinin yapılması gibi bir durum söz konusu değildir.

Başbakanlık Bursu Nedir?

Halihazırda Kredi Yurtlar Kurumu tarafından öğrencilere verilen bursun adı adı daha önceleri “Başbakanlık Bursu” olarak nitelendiriliyordu ve çok az kişiye çıkıyordu. Ancak 2004 yılından itibaren bu bursun adı “Kredi Yurtlar Kurumu Bursu”  olarak değiştirilmiş ve verilen öğrenci sayısı da oldukça arttırılmıştır.

2012 2011 KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Belli Olacak Sorusunun cevabını okudunuz.

11 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "KYK Öğrenim Kredisi ve Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2011 2012"

 1. mustafa dedi ki:

  bu burslar biraz daha erken açıklansa çok iyi olur. öğrencilik perişanlıktır………….

 2. neslihan dedi ki:

  kyk sonuçları kesin olarak ne zaman açıklanıyor..

 3. Derya dedi ki:

  Biraz daha erken açıklanırsa daha iyi olur.

 4. derya dedi ki:

  lütfen daha erken acıklansn ya???

 5. seda dedi ki:

  ya tam bi tarih neden yazılmıyoki:(

 6. berk dedi ki:

  arkadaşlar okul acılacagı zamana kadar açılkalnır.ama ocaktan itibaren alabılırsınız.şubattada hesap kartlarınız dagıtılr aylık 260 tl dagıtılacak bu yıl

 7. eda dedi ki:

  durumu olan var olmayan var lütfen ya açıklansın biran önceee

 8. eda dedi ki:

  neden böyle oldu biranönce açıklansın

 9. kübra dedi ki:

  ne zmn açıklanıyormuşş???

 10. ayetullah dedi ki:

  ne zaman açıklanacak tarih belli mi ?

 11. ceylan dedi ki:

  Aralığa kadar neyapacağız ki puf :((((

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.