LYS – ÖSS İkinci Yerleştirme Tercihleri İşlemleri Ne Zaman Yapılacak

Cuma, 13 Ağustos 2010, 10:59 | YGS LYS | 2 Comments
by admin

Üniversite Yerleştirme sonuçları 13 Ağustos 2010 tarihi itibariyle açıklanmış bulunmakta. Bir yükseköğretim öğretim  programına yerleşemeyen adaylar için ÖSYM tarafından ikinci bir hak verilecek. Her yıl yapılan bu uygulamaya bu yılda yapılması kesin gözüyle bakılıyor. ÖSYM Üniversite ikinci yerleştirme işlemleri üniversitelere kayıt işlemlerinden sonra başlayacak. Bir yükseköğretim programını kazanıp da süresi içerisinde kayıt yaptırmayan adaylardan boşalacak yerlere ikinci bir yerleştirme yapılacak. İkinci yerleştirme tarihlerini üniversite kayıt tarihlerinden sonra takip edebilirsiniz.

2010 Eylül ayının ikinci haftasından sonra alınacak ek yerleştirme başvurularının ardından bir yükseköğretim programına yerleşen adaylar ekim ayının ikinci haftası itibariyle kayıt yaptırabilecekler.

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "LYS – ÖSS İkinci Yerleştirme Tercihleri İşlemleri Ne Zaman Yapılacak"

  1. seren öz dedi ki:

    okul birincisisin ama türkçeyi doğru düzgün kullanmıyorsun ki……

  2. coskun dedi ki:

    ben okul birinciyim ama yerleşemedım. meslek lisesi mezunuyum 16 tercih verdım ama gelmedı bişey şimdi ne yapmam gerek yardımcı olurmusunuz lütfen ?

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.