Mikrofonu kim buldu, Mikrofonun icadı

Salı, 17 Ocak 2012, 22:36 | Bilgi Paylaşımı | 1 Yorum
by admin

Mikrofon nasıl bulundu,
Mikrofonu kim icat etti,
Mikrofon ne zaman bulundu

Sesi bir yerden başka bir yere iletme görevi açısından Alexander Graham Bell’in 1867 yılında yaptığı telefon, mikrofonun ilk başarılı örneği olarak kabul edilebilir. Bu ilk mikrofonda, lastik bir diyagram, çok ince bir demir plakanın üzerine yerleştirilmişti.Plakanın altında da bir elektromıknatıs vardı. Konuşmacının sesi diyaframı, dolayısıyla da demir plakayı titretiyordu. Bu titreşim, elektromıknatıs tarafından değişik yüksekliklerde algılanıyor ve teller aracılığıyla vericiye aktarılıyordu. Vericide, akım yeniden ses dalgalarına dönüşüyordu. 1817 yılında Thomas Edison, çok daha duyarlı bir mikrofon geliştirdi. 1923 yılında, Almanya’da mikrofonun duyarlılığını artırıcı bazı gelişmeler sağlandı.

——————————————————————————————————————————-

Mikrofonu kim buldu, Mikrofonun icadı Mikrofon nasıl bulundu, Mikrofonu kim icat etti, Mikrofon ne zaman bulundu Sesi bir yerden başka bir yere iletme görevi açısından Mikrofon nasıl bulundu, Mikrofon ne zaman bulundu, Mikrofonu kim icat etti

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Mikrofonu kim buldu, Mikrofonun icadı"

  1. enes dedi ki:

    çok beğendim yardımlarınız için tşk ederim

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.