Mikroskobik Canlıların Yaşamımıza Olumlu ve Olumsuz Etkileri Nelerdir

Perşembe, 20 Nisan 2017, 10:18 | Ödev | 0 Yorum
by ozge2017

Bu yazımızda, sizlere Mikroskobik Canlıların Yaşamımıza Olumlu ve Olumsuz Etkileri Nelerdir Kısaca bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

Mikroskobik Canlıların Yaşamımıza Olumlu ve Olumsuz Etkileri Nelerdir ile ilgili görsel sonucu

Gözlerimizin göremeyeceği kadar küçük boyutlarda olan canlılara mikroskobik canlılar denilmektedir. Bu canlıların varlığının anlaşılması ve incelenmeleri ancak mikroskobun icadı ile mümkün olmuştur. Varlıklarının tespit edilmesinin ardından hemen bunlarla ilgili araştırmalar başlamış ve hayatımızda hem olumlu, hem de olumsuz etkilerinin olduğu görülmüştür.

Bu canlılar, yaşadığımız pek çok hastalığın sebepleridirler. Verem, tifo, kolera gibi ölümcül hastalıklar mikroskobik canlılar nedeniyle olmaktadır. Bunun yanı sıra sütten peynir ve yoğurt üretilmesinde, üzümden sirke ve şarap yapılmasında, canlı atıkların doğal sisteme geri kazandırılmasında ve neredeyse her gün tükettiğimiz ekmeğin hamurunun mayalanmasında önemli rol oynamaktadırlar.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.