Neden Alçak Gönüllü ve Doğru İnsan Olmalıyız

Cuma, 6 Haziran 2014, 18:28 | Genel | 1 Yorum
by ozden

Alçakgönüllü ve Doğru Olmanın Önemi, Neden Alçak Gönüllü ve Doğru İnsan Olmalıyız

Alçakgönüllü olan kişiler sahip oldukları meziyetlerle ve kazandıkları başarılarla övünmez, bu kişiler başarılı oldukça başlarını öne eğerler. Çünkü alçakgönüllü olmak kişiye her zaman değer kazandırır. Alçakgönüllü ve doğru olan insanları herkes sever. Aksine ukala ve kendini beğenmiş kişilerin ise yanında kimse kalmaz.

Alçakgönllü insanlar dalları meyvelerle dolu olan bir ağaca benzerler. Nasıl ki meyve dolu bir ağacın dalları yere değerse alçakgönüllü insanlar da başarılı oldukça başlarını öne eğerler. Doğru insan olmak ise yanlış yola gitmemek ahlaki ve hukuki olarak her zaman doğru olan şeyleri yapmak demektir. Doğru insanın hem kendine olan güveni hem de başka insanların kendisine olan güveni artar.

Alçakgönüllü ve doğru insanlar başkalarına her zaman güven veren kişilerdir. İnsanlar bu özellikteki kişilere her zaman güvenir ve onlarla arkadaşlık ve iş yapmak ister. Alçakgönüllü ve doğru insanlar hayatta her zaman kazanan kişilerdir.

Alçakgönüllü ve Doğru Olmanın İnsana Sağladığı Yararlar Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Neden Alçak Gönüllü ve Doğru İnsan Olmalıyız"

  1. m3lih dedi ki:

    Çok uzun biraz kısaltın

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.