Ortalama Yükseltme ve Sorumluluk Sınavları Nasıl Yapılır

Pazar, 20 Haziran 2010, 23:47 | Genel | 13 Comments
by admin

Ortalama Yükseltme ve Sorumluluk Sınavları Yönergesi:

Sınavların Şekli
Madde 8 – Sınavlar, genellikle yazılı olarak yapılır. Ancak, resim, müzik, beden eğitimi dersleri ile uygulamalı nitelikteki diğer derslerin sınavları, dersin özelliğine göre yazılı, sözlü ve uygulamalı olarak veya bunlardan yalnızca biriyle ya da bir kaçıyla yapılabilir. Bu derslerin sınavlarının şekli, zümre öğretmenler kurulunda belirlenir.

Yabancı dil derslerinin sınavları, yazılı ve sözlü olarak yapılır. Öğrencinin başarısı, sınavlardan aldığı yazılı ve sözlü puanların aritmetik ortalamasına göre belirlenir.

Dersin özelliğine göre hem yazılı hem sözlü yapılan sınavlarda, yazılı sınavlar sözlü sınavlardan önce uygulanır. Sözlü sınavlara, yazılı sınavları takip eden ilk iş gününde başlanır. Sınav kağıtları sözlü sınavlar sonuçlandıktan sonra açılır.

Uygulanacak sınavların şekli, başlama saati ve sınavda kullanılacak araç ve gereçler sınav çizelgesi ile birlikte okulda ilan edilir.

Tagged with: ,

13 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Ortalama Yükseltme ve Sorumluluk Sınavları Nasıl Yapılır"

 1. erva dedi ki:

  sınavlar 3 sınav dıye mı eklencek yoksa ıkıncı sınavın ustune mı?

 2. ilhan dedi ki:

  S.a arkadaşlar benm anlamadıgım nokta şu 3 kere sınava girioz okul tatil oldugunda eylülde bide 2.dönemin tatilinde bunlardan birinemi gircez yoksa 3 nede mi girecez yani 1 tanesine girsek olurmu ben daha hiç girmedim 3 tane vermem gereken ders war bi yardımcı olursanız teşekkler

 3. ayyüce dedi ki:

  ya benim dil ve anlatım dersim ve geometri dersim zayıf Eylül’de eğer kurtarma sınavlarını veremezsek kalır mıyız???

 4. ferhat dedi ki:

  arkadaşlar ben 9 sınıf öğrencisiyim yıl sonu ortalamam 2.21 dil anlatım ve matematik dersinden kaldım dil anlatım sorumluluk dan kaç alırsam sınıfı geçerim ?

 5. smsnm dedi ki:

  arkadaşlar şimdi ben 9.sınıf öğrencisiyim 9 zayıfım var yılsonu ortalamam 2,18 4 ders verirsem geçiyormuşum diyelim ki 4 dersi verdim geri kalan zayıflarımı yine vermek zorundamıyım ?

  • kml dedi ki:

   @smsnm

   Okuduğun liseye bağlı düz ise ortalaman 2,18 4 dersi verirsen 2,50 ve üstü olursan ortalama ile geçersin geriye kalan dersler kaybolur gider ortalama ile geçersen 6 zayıfın olsun önemli değil.

 6. İbrahim dedi ki:

  Şimdi ben lise 2 öğrencisiyim ve sınıf 70 kredi ile geçiliyor ben ise 69 kredide kaldım 5 adet ise başarısız dersim var bunlar matematik,geometri,ingilizce,psikoloji,edebiyat şimdi ben diyelim bu derslerden 3 sınava girdim ve geometriden 45 ve üstü aldım kredi yani 2 düşüyo otomatik olarak 2 kredi daha geliyo ve benim kredim 71 oluyor ben bu durumda sınıfı geçermiyim veya diğer dersleride vermek zorundamıyım ? yardımcı olursanız sevinirim :)

 7. Onur Yıldız dedi ki:

  @Cihan : Bir dersin ilk dönem sfırsa 2. dönem 3 alıcaksınki 2 düsmesi lazım dostum

 8. Cihan dedi ki:

  Ben 10.sınıfım sene sonu 3 kıredi yetmedi ve bu sınava 3 dersten başvurdum 2 si ümütsiz 1 tane var ilk dönem sıfır 2.dönem bir sınavdan 46 aldım bu iş nasıl olur bi yardımcı olursanız sevinirim geçtikmi kaldıkmğ bi sınav daha varmı?

 9. CihanAdınız ... dedi ki:

  Ben 10.sınıfım sene sonu 3 kıredi yetmedi ve bu sınava 3 dersten başvurdum 2 si ümütsiz 1 tane var ilk dönem sıfır 2.dönem bir sınavdan 46 aldım bu iş nasıl olur bi yardımcı olursanız sevinirim geçtikmi kaldıkmğ bi sınav daha varmı?

 10. bu ne biçim site.mükemmel

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.