Ortaöğretim Lise Yedek Yerleştirme Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılacak 2010

Cumartesi, 21 Ağustos 2010, 15:29 | Bilgi Paylaşımı | 5 Comments
by admin

20 Ağustos 2010 tarihi itibariyle 2. yerleştirme sonuçlarına göre yedek olan öğrenciler ilan edildi. Eğer yedek listede bulunuyorsanız kayıt dönemlerini çok iyi takip etmeniz gerekmekte. Biz eokulegitim.com sitesi olarak yedek listede bulunan öğrencilerin kayıt işlemleri,sonuçları ve zaman hakkında bilgiler vereceğiz bu yazımızda.

Yedek Listeye Göre 1. Sırada Bulunan Öğrenciler:

Yedek listeye göre birinci sırada bulunan öğrenciler 23-26 Ağustos 2010 tarihleri arasında saat:17:00’ye kadar, yedek oldukları okula kayıtlarını yapmak zorundalar. Bu öğrencilerin bu tarihler arasında kayıt yaptırmaktan başka yapacakları herhangi bir ekstra işlem bulunmamakta.

Yedek Listeye Göre 2. Sırada Bulunan Öğrenciler:

26 Ağustos saat:17:00’de 1. sırada bulunan öğrencilerin kayıt süresi sona erecek ve aynı gün saat:19:00’da boş kalan kontenjanlar MEB tarafından ilan edilecek. 2. Sırada bulunan öğrenciler bu ilan edilecek olan listeye göre kayıt yaptırabilecekler. Eğer yedekte olduğunuz okulda boş kontenjan varsa, 27 Ağustos-31 Ağustos 2010 tarihleri arasında saat:17:00’ye kadar kaydınızı yapmak zorundasınız.

Yedek Listeye Göre 3. Sırada Bulunan Öğrenciler:

2. sıradaki öğrencilerin kayıt süresi yukarıda da bahsettiğimiz üzere 31 Ağustos 2010 saat:17:00’de sona erecek. Ve aynı gün saat:19:00’da boş kalan kontenjanlar ilan edilecek. Yedek listenin 3. sırasında bulunan öğrenciler ilgili okulun boş kontenjanı olup olmadığını kontrol edecekler. Eğer hâlâ boş kontenjan var ise 1 Eylül – 3 Eylül 2010 tarihleri arasında saat:17:00’ye kadar kayıtlarını yaptırmak zorundalar.

Yedek Öğrencilerin Yerleşme İhtimali Ne Kadar?

Yedek listenin kaçıncı sırasında olursanız olun, eğer gerçekten yedekte olduğunuz okula kayıt yaptırmak istiyorsanız yedek yerleştirme sonuçlarını ve boş kalan kontenjanları çok iyi takip etmelisiniz. Yedek listenin ister II. isterseniz III. sırasında olun farketmez. Çünkü 1. yedekler kesin kayıt yaptıracaklar diye bir durum yok. Aynı şekilde 2. yedekler de kesin kayıt yaptıracaklar diye bir durum da yok. Bu sebeple 2. ve 3. yedek öğrenciler her ne kadar şansları düşük olsa da , takipçi olmalarını tavsiye deriz. Biz eokulegitim.com sitesi olarak gerekli bilgileri vermeye devam edeceğiz. Yorum kutucuğuna yazarak, merak ettiklerinize yanıt arayabiliriz.

Tagged with: ,

5 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Ortaöğretim Lise Yedek Yerleştirme Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılacak 2010"

 1. tuğçe dedi ki:

  yha bn gitmk istediğim lisede yedeklerden 11. sıradayım kontenjan 60 acaba girebilirmiyim lütfen cevaplayın

 2. özge dedi ki:

  erciş te 2.yedekteyim asil yerim patnos ercişi istiyorum gelme şansim ne kadar sbs ortalamam 394.890

 3. yeliz dedi ki:

  istanbul ticaret odasında 13. sıradayım yedeklerde sunu anlamıyorum simdi ben ne zaman gidip kayıt yaptırcam ? ne zaman okul açıklancak ? eğer oraya giremezsen ne olcak ? bana yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ederim :)

 4. elif dedi ki:

  bu yedekler açıklandığında öğrencilerin kayıtları hangi duruma göre yapılıyor? yani boş kontenjanla mı alakalı yoksa kontenjanla mı? ayrıca her yedek dönemde kontenjanlar değişiyor mu? yardım edrseniz sevinirim.

 5. melike dedi ki:

  benim anlamadığım nokta ben yedekte olup olmadığımı nerden anlıcam lütfen yardımcı olur musunuz?

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.