Otobiyografi Nedir Örnekleri Kısa

Perşembe, 7 Aralık 2017, 7:53 | Genel | 89 Comments
by ozden

Otobiyografi Hakkında Bilgi, Otobiyografi Nedir Örnekleri Kısa

Kişinin kendi hayatı hakkında bilgi verdiği yazılara otobiyografi adı verilmektedir. Otobiyografilere özgeçmiş adı da verilmektedir. Otobiyografi için şu örnek verilebilir.

Benim adım Ayşe Yılmaz. 1987 senesinde İstanbul’da dünyaya geldim. Şu anda 27 yaşındayım. Boyum 1.70 kilom 57 kg’dır. Annemin adı Hülya, babamın adı ise Ali’dir. Annem öğretmen, babam ise doktordur. Altın Yıldız İlköğretim Okulu ve Atatürk Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünden mezun oldum. Şu anda özel bir hastanede staj yapıyorum.
Fotoğraf çekmeyi, kitap okumayı ve seyahat etmeyi çok seviyorum. En çok sevdiğim yemekler pilav, tavuk yemekleri ve salatadır. Hobilerim; tenis oynamak, yüzmek, arkadaşlarımla vakit geçirmek, alışveriş yapmak, buz pateni yapmak ve hentbol oynamaktır. Fobilerim ise asansör ve karanlıkta kalmaktır.
Benim 2 tane muhabbet kuşum vardır. Birinin adı Macit diğeri ise İbiş’tir. Kediler ve balıklar da sevdiğim diğer hayvanlardır. En sevdiğim müzik türü pop müziktir. İleride başarılı bir doktor olmak en büyük hayalimdir.

Otobiyografi İle İlgili Kısa Bilgi ve Örnekler Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

89 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Otobiyografi Nedir Örnekleri Kısa"

 1. Talha dedi ki:

  Ne bekliyordunuz aga

 2. Talha dedi ki:

  Otobiyografi ağa ne bekliyodunuz

 3. masl dedi ki:

  Benim adım Masal.2000 yılında İstanbul da doğdum.18 yaşındayım.babam kuaför, annem inkılap öğretmeni,ailenin tek çocuğuyum,gazi üniversitesinde staj görüyorum.Diş hekimliğinden mezun oldum.Alışverişe gitmeyi , kitap okumayı, müzik dinlemeyi ,spor yapmayı seviyorum. Fobim ,karanlıkta kalmak.En sevdiğim renk sarı, tuttuğum takım beşiktaş,burcum boğa.

 4. Ahmet sezer. Aykaç dedi ki:

  Bu neydi şimdi

 5. feli Schroeder dedi ki:

  ben çok saçma buldum…

Yorum Yazın