Rusya İle Vizeler Ne Zaman Kalkacak – Vizenin Kalkış Tarihi 2011

Çarşamba, 16 Mart 2011, 16:00 | Genel | 0 Yorum
by admin

Türkiye’nin bir süredir görüşmelerini sürdürdüğü Rusya ile vizelerin kaldırılmasında nihayet  sona gelindi.Erdoğan’ın 16 Mart 2011 tarihli Rusya ziyaretinde Medvedev ile vizelerin kalkacağı tarihi açıkladı ve iki lider nükleerde kararlıklarını yeniledi. İşte ayrıntılar:

Türkiye ile Rusya arasında vizelerin karşılıklı olarak kaldırılmasıyla ilgili nota teatisi yapıldı.

Rusya ile vizeler 17 Nisan 2011’de kalkacak…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Rusya’da Medvedev ile görüşmesi sonrasında ortak basın toplantısı düzenliyor. Bazı başlıklar şöyle:

– İlişkilerimiz siyasi sosyal ve ekonomik alanda ilerliyor…

– Karlılıklı vizelerin kaldırılması için gerekli görüşmeleri tamamladık…

– Nükleer santral konusunda kararlılığımız devam ediyor. Olumsuz bir sonuç olabilir diye yartırımdan vazgeçmeyiz

– Akkuyu Nükleer Santrali akla ve bilime uygun şekilde inşaa edilecektir

– Geçen yıl turistler açısından 3 milyonu aştık bu sene 4 milyonu bulacak.

– Vizelerin kaldırılması halklarımızın kaynaşması açısından önemli…

MEDVEDEV

Önemli bir olayın yıldöneümüne atfedilmiş dostluk ve işbirliği anlaşması mutluluk veriyor. Ben de Moskova anlaşmasının imzalanması sırasında çekilen anlaşmaların fotoğraflarını sunuyorum… Nükleer enerji konusunda net şekilde güvenlik konusunu anlattık. Bütün projeler tehlike ihtiva ediyor. Akkuya’daki proje diğer nükleer santraller yer ve güvenlik yönünden diğerlerinden farklı. Japonya’da bile ek tedbire gerek yok. Çünkü ciddi tedbirler alındı. Fiyatlar önemli ölçüde bu konuda uygun yaklaşıma devam ediyoruz. Bazı durumlarda farklı yaklaşımlar ele alınabilir. Biz süreçlere bakarız ama bütün bunlar karşılık esasını göre olmalı…

Haber7 – 16 Mart 2011

Rusya İle Türkiye Arasında Vize Uygulaması Ne Zaman Kalkacak 2011,Rusyaya Vizesiz Giriş Tarihi Açıklandı,17 Nisan 2011 Rusyaya Vizesiz Giriş Çıkış Tarihi,Rusyaya Vizesiz Ne Zaman Gidilecek 16 Mart 2011,Rusya,Türkiye,Vize,Rusya Türkiye Serbest Giriş Çıkış Tarihi 17  Nisan 2011

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.