Sonbahar Dönemi ÜDS Soruları ve Sonuçları 26 Aralık 2010

Çarşamba, 15 Aralık 2010, 14:25 | Genel | 18 Comments
by admin

2010 Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı (Sonbahar Dönemi) 26 Aralık 2010 Pazar günü 22 il merkezi ile Lefkoşa ve Bişkek’te yapıldı.Sınav sonuçları 7 Ocak 2011 tarihi itibariyle açıklandı.İşte Sınav soruları ve Sınav Sonuçları:

2010-ÜDS Sonbahar Dönemi Sonuçlarınızı Öğrenmek İçin Tıklayın (7 Ocak 2011)

2010 ÜNİVERSİTELERARASI KURUL YABANCI DİL SINAVI

(SONBAHAR DÖNEMİ)

SORU KİTAPÇIKLARI VE YANITLARI

SINAV TARİHİ: 26.12.2010
Almanca Testi ve Cevap Anahtarı
Fransızca Testi ve Cevap Anahtarı
İngilizce Testi ve Cevap Anahtarı

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Tagged with: ,

18 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Sonbahar Dönemi ÜDS Soruları ve Sonuçları 26 Aralık 2010"

 1. hamit dedi ki:

  arkadaşlar ben sosyalden girdim,sınav bence de zordu ve o kadar kelime çalıştım ;hiç duymadığım kelimeler vardı.arkadaşın da belirttiği gibi ösym’nin takıntısı mı var sosyalcilere demekten kendimi alamıyorum.sınav kolaydı diyen kaç alacak acaba

 2. Eylül dedi ki:

  bence 41.soruya kadar sınav oldukça basitti ama daha sonrası için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.o koca paragraftaki eksik cümleyi bulma bölümü en sıkıntılı bölümüydü.dün akşam evimde soruları okuduğumda tamam bu basitmiş neden yapamadım dediğim sorular vardı ama evet bu zormuş dediklerimde çıktı.ben kendi sıkıntımı buldum herkesede tavsiye ediyorum bol bol tercüme yapsınlar (90 ve üzeri almak isteyenler)inanın hiç kursa falan gerek kalmıyor.bol bol alt yazısız film izlesinler.ben 5 ay amerikada kaldım orada başka kökenden birsürü insanla tanıştım çoğu 2 ayda öğrenmiş sadece televizyon izleyerek özellikle haberleri ve kitap okuyarak.herkese gönülden iyi puanlar almasını diliyorum..

 3. büşra dedi ki:

  önceden de yazdığım gibi, iyi bir puan için girdim bu sınava, çünkü denemeler 70’in altına hiç düşmemişti. ama netlere bakılacak olursa 55 gibi bir puan gelecek. en azından sosyal için kolay diyen arkadaşlar varsa tebrik ediyorum, gerçekten zor bir sınavdı…

 4. irem dedi ki:

  Sosyal zor muydu pek anlayamadım paragrafları 3 kez okudum sorular çok garipti. 60 65 arası yaparken şimdi 2 ay öncek netleri yaptım kafayı yiycem

 5. yücel dedi ki:

  arkadaşlar, sorular ve cevaplar açıklandı. daha önce yorum yapan arkadaşların ne kadar puan aldığını merak ediyorum. daha önceki yorumumda dediğim gibi, bence sınav zordu. gramer nispeten kolaydı. iyi ingilizce bildiğimi söylemiştim ( grameri unutmuş olabilirim). bu sebeple diyorum ki ( bir bilen olarak) sınav zordu. paragraf soruları okuduğunu anlama değil sanki okuduğundan yaptığın çıkarımla seçeneklerden en uygununu bulmak gibiydi. kendimi öss sınavında paragraf sorusu çözüyor zannettim.bir paragrafı defalarca okudum. Allahtan ÖSS’de de iyi paragraf sorusu çözerdim. neyse kendi yaptığım yanlışları sizinle paylaşıyorum. soru 5, soru 9, soru 11, soru 17, soru 21 ( kabul ediyorum yapmamam gereken hataydı), soru 70, soru 71 ( belliki beynim sulanmış). yorum bekliyorum.

 6. barış dedi ki:

  ha bi de paragraf sorularından başlamayın bence…çünkü ilk 56 soruluk kısım birbüçük saatte biter.hadi 2 saat diyelim…gerye kalan 24 soruluk paragraflar ıcınde her paragrafa 10 dk yetmez mi

 7. barış dedi ki:

  arkadaşlar sınav bence son 10 yılın en basıt sınavıydı…özellikle 2010 ılk baharla karşılaştırılırsa gayet basıt…yada ben ıyı çalıştım.70netin üstunde bir net bekliyorum.

 8. erdi dedi ki:

  arkadaşlar bence sorular çok zor deildi. Fen Bilimlerinden girdim. Tabi kaç alırım bilemem cevaplar daha açıklanmadığı için. Bu sınavlarda en iyi strateji paragraf sorularından başlamaktır. İnanın çok farkediyor. Bi kez deneyin (denemeyenler için). İlk başta zor gibi gelebilir ama daha rahat anlıyorsunuz. Sona bırakınca stres oluyor, önemli noktalar kaçıyor.

 9. chem dedi ki:

  Arkadaşlar fen bilimlerinin ilk soruları özellikle grammer çok zor değildi fakat cloze test ve paragraflar inanılmaz zordu 55 üstü almam lazım zor gibi cvplar nezaman açıklanır acaba?

 10. sema dedi ki:

  ing.-sağ. bilimlerinden girdim. sorular otistik vakasında yoğunlaşmıştı adeta. tıp fak. doktora yapıyorum sorular çok zordu diyemiyeceğim, üds toefl ve kpds ye göre daha çok tekniklerin olduğu bir sınav ama bazı sorularda (özellikle paragraf ki dönüp bir daha okutulup zaman kaybettirilsin) çeldirici şıkların bulunduğunu söylemek gerçekten de doğru olur.

 11. yücel dedi ki:

  valla, ben ingilizce tıp bitirdim, iyidir de ingilizcem, ama bu sınav hakikaten zordu. normalde uds’de gramer (ilk 18 soru) zor olur, gerisi hikayedir. bu sınavda gramer göreceli olarak kolaydı ama velakin geri kalan sorularda çok zor sorular vardı.

 12. büşra dedi ki:

  arkadaşlar bu ösym nin sosyalcilere karşı bir takıntısı var galiba, ilk defa karşılaştığım onlarca kelime vardı, paragraflar bir o kadar zordu, ben sınava 80 alacam diye girdim 65 gelirse sevinecem. bu kadar zorlamaktaki aamaç ne anlayamıyorum :(:

 13. sağlıkçı dedi ki:

  arkadaşlar bencede sınav gayet zordu sağlık bilimlerinden çok iyi diyen varmı merak ediyorum.birde hazırlanarak giren varsa sağlık bilimlerine nasıl hazırlandığını söyleyebilirmi kaynak yada kurum ismi olabilir.birde
  cevapları hatırlayanlar paylaşşın lütfennnn..

 14. orhan dedi ki:

  bu sınava basıt dıyen arkadaş ingilizceyi çözmüşdemektır artık sınava girmesin(ingiliz dili ve edebiyatı)

 15. esin dedi ki:

  bende zorlandım aslında sole anlasılıyor gıbıydı ama sıklar bırbırıne yakındı . cok ıkıleme dustum cevap verırken.. ıns sonuclar ıı gelır nedıyelım..

 16. aslı dedi ki:

  kesinlikle bende zorlandım..hele paragraflar yanı anlasılmazdı.sosyal bılımlerdı benımkı..kpds daha ıı gectı.

 17. tarihçi dedi ki:

  çok zordu böyle bir sınav görmedim esin hanım

 18. esin dedi ki:

  arkadaslar nasıl gectı sınavınız , hatırladıgınız soruların cevaplarını paylasırmısnız lutfen..

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.