Taraftarlar Galatasaray TT Arena Ses Rekorunu Kırdı Guinness 18 Mart 2011

Cuma, 19 Mart 2010, 0:18 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Süper Lig’de Galatasaray ile Fenerbahçe arasında yapılan ve Fenerbahçe’nin 2-1 kazandığı derbide sarı-kırmızılı taraftarlar ”Bir spor stadyumunda tezahürat ile ulaşılan en yüksek ses rekoru”nu kırdı. İşte Guinness rekorlar kitabına giren rekor tezahürat….

Guinness World Records tarafından Türkiye’ye gönderilen hakem heyeti, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk TelekomArena’daki derbide resmi ölçüm yaptı.

G.Saray taraftarı 'desibel' rekorunu kırdı!

Maçta ilk yarının bitiminin ardından yapılan dahili anonsla 131.76 desibel ile yeni rekor kırıldığı açıklandı. Ayrıca skorbordda ”Bir sporstadyumunda tezahürat ile ulaşılan en yüksek ses rekoru Galatasarayımızın” yazıldı.

Guinness World Records’un resmi kayıtlarına göre, bundan önce ”Bir spor stadyumundatezahürat ile ulaşılan en yüksek ses rekoru”nun 1 Ekim 2000 tarihinde ABD’nin Colarado eyaletindeki Denver Mile HighStadyumu’nda gerçekleştiği, Denver Broncos ile New England Patroits arasında yapılan ulusal futbol ligi maçında 128.7 desibele ulaşıldığı kaydedilmişti.

AA – 18 Mart 2011

Türk Telekom Arena Desibel Rekoru 18 Mart 2011,Galatasaray Türk Telekom Arena Stadı En Yüksek Ses Rekoru 2011,Guinness Rekorlar Kitabı TT Arena En Yüksek Ses Rekoru,Galatasaray Fenerbahçe Maçı Ses Rekoru 18.03.2011,TT Arena En Yüksek Ses Rekoru Kırıldımı 2011,GS FB Maçı TT Arena Guinness Rekoru Kırıldı mı

Tagged with: ,

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.