TEV, 9500 öğrenciye burs verecek

Çarşamba, 28 Kasım 2012, 17:26 | Bilgi Paylaşımı | 2 Comments
by eokulbengi

Türkiye’nin liderlerini yetiştirmeyi hedef edinen Türk Eğitim Vakfı, üstün yetenekli gençler için aylık 1000 TL ile en yüksek miktarlı bursu veriyor. TEV LYS’de ilk 2000’e giren öğrencilerin“Üstün Başarı Bursu” için müracaat etmelerini bekliyor.

TEV 2012 – 2013 öğretim döneminde 9500 öğrenciye burs verecek.

Türkiye’nin en köklü vakıflarından biri olan TEV, kuruluşundan bu yana geçen 45 yıl içinde 192.000 gence eğitim desteği sağladı. Gelecek nesillerin ülkemize her alanda katkı sağlamasının eğitim ile gerçekleşeceğini savunan vakıf, bu yıl yurt içinde 9500 öğrenciye burs verecek.

TEV’in Türkiye’nin gelecekteki liderlerini destelemek amacıyla 2007’de vermeye başladığı, Üstün Başarı Bursu için LYS’de ilk 2000’e giren başarılı gençlerin TEV Üstün Başarı Bursuna müracaatlarını bekliyor.

“Üstün Başarı Bursu” için 22 Ağustos- 22 Eylül tarihleri arasında www.tev.org.tr web adresinden başvuru yapılması gerekiyor. TEV, bu yıl eğitimlerine katkıda bulunacağı 52 bursiyerini yapılan başvurular arasından elemeler sonucu belirleyecek.

Üstün Başarı Bursu’na başvurmak isteyen adayların, LYS sıralamasında ilk 2000’e girmesi, Mühendislik-Mimarlık, Sağlık Bilimleri, İdari Bilimler, Temel Bilimler, Sosyal Bilimler ve Hukuk alanlarını seçmiş olması gerekiyor. (Temel Bilimler alanında ilk 3000’e girenlerin müracaatı kabul edilecektir.)

Üstün Başarı Bursu’na hazırlık sınıfından 1. sınıfa geçen öğrenciler ile 2. sınıfa geçen öğrencilerin de müracaatı mümkün olacak. Bu öğrencilerin başvuruda bulunabilmesi için, üniversiteye girdiği yıl LYS’de ilk 2000’e girmesi, hazırlık sınıfını en az 4 üzerinden 2,80, (100 üzerinden en az 70) 1. sınıftan 2. sınıfa geçenlerin, birinci sınıf genel not ortalamalarının en az 3,50 (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 87,5) olması koşulu aranacak.

TEV Üstün Başarı Bursları’ndan yararlanmak isteyen adayların 22 Ağustos- 22 Eylül tarihleri arasında TEV’in www.tev.org.tr web adresinden form doldurması, çıktısını alıp, istenilen belgelerle birlikte dosyasını en geç 24 Eylül tarihine kadar TEV’e ulaştırması gerekiyor.

Üstün Başarı Müzik Bursu’na, Piyano, Arp, Gitar, Yaylı Çalgılar, Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar Ana Bilim Dallarından 2. sınıfa geçmiş öğrenciler aday olabilecek. Üstün Başarı Müzik Bursu için adaylar üniversiteleri tarafından önerilecek.

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sıralamasında ilk 2000’e giren gençlere verilecek olan toplam 9.500 TL’lik burs, Türkiye’de en yüksek miktarda verilen burs olma özelliği ile ülkemizde eğitime büyük katkı sağlıyor.

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "TEV, 9500 öğrenciye burs verecek"

  1. emir yaşar dedi ki:

    bursa uludag üniversitesi 3.sınıf makine mühendisliğinde okuyorum. eğitimimi devam ettirebilmem için bursa ihtiyacım yar.yardımcı olursanız çok dua ederim.bana bu numaradan ulaşabilirsiniz : 0*** 702 26 52

  2. seda dedi ki:

    merhabalar aksaray unıversıtesınde ogrencıyım bursa ıhtıyacım var maddı durumumuz ıyı degıl okumamda bana yardımcı olurmusunuz.gercekten ıhıyacım var babam calısmıyor .

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.