Türk Telekom Personel Alımı ve Başvuru Formu

Çarşamba, 5 Aralık 2012, 16:23 | Bilgi Paylaşımı | 121 Comments
by admin

Türk Telekom Genel Müdürü Gökhan Bozkurt, geçen yıl 3 bin 357 kişiyi Türk Telekom bünyesinde işe aldıklarını ifade ederek, “Bu yıl geçen yıl kadar eleman almayacağız ama yine binli sayıların üzerinde istihdam sağlayacağımızı düşünüyorum” dedi. Türk Telekom, geçen yıl işe aldığı 3 bin 357 yeni çalışanını, CNR Expo Fuar Merkezi’nde düzenlenen “Aramıza Hoş Geldiniz 2011” tanıtım programında bir araya getirdi. Ayrıntılar ve iş başvuru bilgisi şöyle:

Türk Telekom’un yeni çalışanlarla üst yöneticilerin katıldığı eğitim semineri kapsamında düzenlenen basın toplantısında konuşan Bozkurt, etkinliğin gelenek haline geldiğini ifade ederek, “Bu kadar insanı, çalışanı, istihdamı bir arada görmek açıkçası bizi sevindiriyor, rakiplerimizi de korkutuyor” dedi.Geçen yıl 3 bin 357 kişiyi aralarına kattıklarını, bunun yüzde 58’inin mühendis ve tekniker, yüzde 42’sinin de idari bölüm mezunlarından oluştuğunu belirten Bozkurt, istihdamda yerelliğe önem verdiklerini, 81 ilde de eleman istihdam etmeye çalıştıklarını anlattı.

Türk Telekom iş başavurusu, son 4 yılda 9 bin kişiye istihdam sağladıklarını ifade eden Bozkurt, genel müdürlükte ve bölgelerde, üst yönetici, uzman ve müdür olarak yurt dışında okuyanları ve çalışanları da işe aldıklarını ve tersine beyin göçü sağladıklarını kaydetti.Şirketin 2009 yılında “En Yüksek Prim Ödeyen İşverenler” listesinde ilk sırada yer aldığını, buna paralel olarak Türkiye’nin en fazla istihdam sağlayan şirketleri arasına girdiğini belirten Bozkurt, “Şirketlerin büyüklüğü, ciro ve teknoloji büyüklüğü ile ölçülmez. En büyük zenginlik insan kaynaklarıdır ve bunların niteliğidir. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemi özellik de bu…” dedi.

TÜRK TELEKOM BU YIL BİNLİ SAYILARIN ÜSTÜNDE İSTİHDAM SAĞLAYACAK

Hürriyet gazetesinden bir gazetecinin “2011 yılı istihdam hedefiniz nedir?” sorusunu Bozkurt, “Biz de heyecanla ne kadar kişi alacağız diye bekliyoruz. İstihdam işin genişlemesine bağlı. Bu yıl geçen yıl kadar eleman almayacağız ama yine binli sayıların üzerinde istihdam sağlayacağımızı düşünüyorum” diye yanıtladı.

Türk Telekom iş başavurusu: Beyaz yakalı çalışanlar konusunda iddialı olduklarını ifade eden Bozkurt, artık Türk Telekom’un isminin yettiğini, şirketin çalışan profilini görenlerin hiç tereddüt etmeden Türk Telekom çatısı altında çalışmaya hazır olduklarını ifade ettiklerini anlattı. Bozkurt, “Bunun yanında bazı duygusal nedenlere, paketlere bakıyorlar. O paketleri de sektördeki diğer şirketlere yakın ücretler belirlemeye gayret ediyoruz” dedi.

Türk Telekom iş başavurusu: “Çalışanlar arasında bir sosyal ağ kurmayı düşünüyor musunuz?” sorusu üzerine Bozkurt, sosyal ağın yönetilmesinin zorluğuna dikkati çekerek, bütün çalışanlar arasında iletişimin sağlanabilmesi için intranet sistemi kurduklarını, çalışanların fikirlerini değerlendirmek için “Fikir Kutusu”nu ve “Genel Müdüre Soruyorum” hattını hayata geçirdiklerini anlattı.

Türk Telekom iş başavurusu: Bozkurt, “İşe alınan 3 bin 357 kişi, grup şirketlerine alınan elemanları da kapsıyor mu? 2010 yılında kaç kişi emekli oldu, işten ayrıldı?” sorusuna “Bu sadece Türk Telekom sayısı. Diğer şirketlere yoğun eleman alımı oluyor. Net sayıyı öğrenmek istiyorsanız, hep pozitifteyiz” karşılığını verdi. İşe alınanların kaçının kadın olduğunun sorulması üzerine de Bozkurt, “Biz iyi elemana bakıyoruz, kadın mı erkek mi ona bakmıyoruz. Herkese eşitiz. Bayan oranını artırmaya gayret ediyoruz” dedi.

TÜRK TELEKOM’A GEÇEN YIL 81 BİN 432 KİŞİ ÇALIŞMAK İÇİN BAŞVURDU

Türk Telekom iş başavurusu 2011
Türk Telekom İnsan Kaynakları Destek ve Regülasyon Başkanı Şükrü Kutlu, eğitim toplantısıyla yeni çalışanların Türk Telekom ve sektöre uyumunu sağlamaya çalıştıklarını belirterek, şu bilgileri verdi:

Türk Telekom özelleştikten sonra personel alımına büyük önem vermeye başladı. Türk Telekom, insan kaynakları açısından çekim merkezi olmaya devam ediyor. 2010 yılında 81 bin 432 kişi çalışmak için başvurdu. Bunlardan 11 bini ile yakın mülakat yapıldı ve aralarından 3 bin 357 kişi çalışmaya başladı. Son yıllarda 81 ilde alım yapmaya çalışıyor. Ankara, İstanbul ve İzmir dışındaki eleman ihtiyaçlarını, bölgesel mülakatlarla bölgede yapıyoruz. Bununla tayin sistemini, elemanların taşınmalarını önlemeyi ve yerel ihtiyaçları yerel personelden karşılamayı amaçlıyoruz.”

Türk Telekom iş başavurusu: Bölgesel istihdam stratejisiyle Türkiye’nin dört bir yanında farklı eğitim seviyelerinden ve meslek gruplarından çalışanlara kendi memleketlerinde kendi mesleklerini icra etme olanağı sağlandığını anlatan Kutlu, “Bu, tersine beyin göçüne katkı veriyor ve mezunları kendi memleketlerinde istihdam ediyoruz. Geçen yıl aramıza katılan 250 kişi doğdukları yerde çalışmaya devam ediyor” dedi.

Türk Telekom iş başavurusu: Kutlu, çalışanların eğitimine de büyük önem verdiklerini ifade ederek, Türk Telekom’un, sektörün okulu olduğunu vurguladı. “İnsanları yerelde çalıştırmaya nasıl ikna ediyorsunuz?” sorusuna Kutlu, “Yerel çalışma sistemi personel memnuniyetini artırmaya yönelik. Yerelde çalışanların kariyer yönetimleri mevcut sisteme göre ilerliyor. Türk Telekom’da işi girişten itibaren yükselme bir sistem olarak ilerliyor. Taşrada olmak merkezde ya da taşrada yönetici olabilmenin önünde bir engel değil” yanıtını verdi.Türk Telekom’un “Aramıza Hoş Geldiniz 2011” etkinliği, 2 gün sürecek.Hürriyet

Türk Telekom iş başavurusu yapmak için buraya tıklayınız.

2012 Türk Telekom Personel Alımı Başvuruları, Türk Telekom Personel Alım İlanı ve Başvuru Şartları 2012, Türk Telekom TT İşçilik Personel Başvuru Formu 2012, Türk Telekom İşçi Alımı

121 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Türk Telekom Personel Alımı ve Başvuru Formu"

 1. Dilaver Dirgen dedi ki:

  Ben Amasyadan Dilaver Dirgen.Bilgisayar Teknolojileri mezunuyum İş arıyom.0***9014068

 2. Kamil dırgen dedi ki:

  Kamil Dirgen Amasya da oturuyorum.İş arıyorum.0***9014068

 3. kamil dırgen dedi ki:

  Ben Amasyadan kamil DİRGEN İş arıyorum

 4. ebru koçak dedi ki:

  ankara abidinpaşada ikamet etmekteyim ticaret meslek lisesi muhasebe bölümü mezunuyum 1995 dogumlu olup üniversite 2 yıllık açık ögretimden devam ettirecegim iş arıyorum ilgilerinize arz ederim ****2811898

 5. esra dedi ki:

  bu işe ihtiyacım var çalışmak isitiyorum

 6. aşkın dedi ki:

  bu işe ihtıyacım ıcın degıl yapabılecegım icn calısmak ıstorum

 7. nazmiye dedi ki:

  Üniversiteyi bitirmedim son sınıftayım lise mezunuj olarak çalışmak istiyorum.Hangi popzisyon olabilir.İşe ihtiyacım var.

 8. seyran dedi ki:

  türktelekom elektronik haberleşme tekniker alımı nezaman oluyor bilgilendirirmisiniz.bide sınavınızda nelerle ilgili sorular oldugunu acıklarmısınız?

 9. hava dedi ki:

  afyondan laborant ve vetr bitirdim.nereye başvuru yapılıyo yardımcı olurmusunuz 65 aldım kpss den

 10. Gülay Alyaz dedi ki:

  diksiyonuma güveniyorum bu işe çok ihtiyacım var

 11. mehmet dedi ki:

  kpss den 60 net puan aldım nasıl girebilirim

 12. fatih mehmet koçoğlu dedi ki:

  ereğli demir ve çelik fab.emekli bilgi işlem teknik hizmetler donanım ve iletişim tenisyeniyim[yoğunlukla yaptığım iş fiber optik kablo ek,pec kabo yapımı ve utp kablo cat 5,cat 6 rj 45 konnektör yapımı ve network alt yapısı]bekarım,ehliyetim var.aktif araç kullanırım seyahat engelim yoktur.referans:ereğli demir ve çelik ,iskenderun demir ve çelik,kırıkkale dikişsiz boru fab ve izmit organize sanayi erdemir dilme hattı.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.