Ülkemizde Eğitim

Pazartesi, 7 Ocak 2013, 18:51 | Eğitim ve Öğretim, Genel | 1 Yorum
by admin

Kıyas yapılacak olursa ülkemiz eğitim öğretim alanında diğer ülkelere nazaran geri kalmış gibi gözükse bile şuan ki konumumuzda ortalamanın üzerinde yer almaktadır. Bu şekilde görünmesinin sebebi ise öğretim sürecinin zorlu bir süreç olmasından kaynaklanır. Baktığımızda bu zorluğun üstesinden gelmek de bir o kadar kolaydır. Toplum bilinci eğitim öğretimde çok büyük bir yere sahiptir. Sonuç olarak toplum eğitimin gidişatına büyük ölçüde etkendir. Bu tespitten yola çıkılacak olursa öncelikle toplumu yani velilerimizi bilinçlendirmemiz gerekmektedir. Ülkemizde öğrencilerimizin zihnen yeterli görülmeyişi aşılması gereken en önemli duvardır. Bir öğrencinin ders notlarının kötü olması onun özürü anlamına gelmez. Bu durumun %90 yetkilisi veliler ve öğretmenlerdir. Kalan %10 değer ancak arkadaşlar, kişinin kendisi ve diğer etkenler olabilir. Ülkemizde genel olarak çocuklar okul deneyimine korku ve anksiyete ile başlamaktadır. Böyle bir çocuğun okuldan başarı beklemesi nasıl mümkün olabilir ki.

Toplumun gözünde okumanın önemi bu denli önemli iken çok az sayıda veli çocukların okula alışması konusunda kişisel gelişimde bulunuyor. Bunun üzerine bir yandan velilik de yapan öğretmenlerin yapacak çok fazla seçimi de olmamaktadır. Zaten yarım başlayan bu eğitim sürecinde eğitim alanlarında yapılacak olan çoğu gelişim maalesef ki ülkemizde tesirini çok çok geç gösterecektir. Bu yüzden öncelikle toplum olarak çocuk gelişimi konusunda yetkin birey ve kuruluşlardan destek alması gerekmektedir.

Soruegitim.com

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Ülkemizde Eğitim"

  1. abdulsamet dedi ki:

    6.sınıf not ortalaması

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.