Ülkemizin Doğal Güzellikleri İle İlgili Yazı

Perşembe, 11 Nisan 2019, 21:26 | Ödev | 4 Comments
by ozge2017

Ülkemiz doğal güzellikleri bakımından oldukça şanslı bir ülkedir. Ülkemizin doğal güzellikleri saymakla bitmemektedir. Türkiye’nin her köşesinde ayrı bir güzellik, ayrı bir kültür ve tarih izleri bulunuyor. Ülkemizin üç tarafının denizler ile çevrili olması ve bir iç denizin bulunması en önemli özelliklerinden bir tanesidir. Bizler de sizler için yayınlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere ülkemizin doğal güzellikleri ile ilgili yazı kısaca bilgi vereceğiz.

Ülkemizin Doğal Güzellikleri İle İlgili Yazı ile ilgili görsel sonucu

Ülkemiz sahip olduğu doğal güzellikleri sayesinde her yıl çok sayıda turist ağırlamaktadır. İstanbul Boğazı ile Çanakkale Boğazı Asya kıtası ile Avrupa kıtasını birbirinden ayırmaktadır. Bunun yanı sıra Denizli ilinde yer alan Pamukkale Travertenleri, her yıl farklı farklı ülkelerden birçok turist ağırlamaktadır. Nevşehir ilimizde yer alan Kapadokya ise tüm coğrafyada etki yaratan volkanizma hareketleri ile meydana gelmiştir. Kayaçları gören turistler hayran olmakta ve bu inşanın peri inşası gibi olduğunu düşünmekteler. Karadeniz Bölgesi’nin doğası ve havası göz kamaştırıcı bölgelerimiz arasında yer almaktadır.

Ülkemizin doğal güzellikleri arasında Kastamonu ilinde yer alan Şehriban Kanyonu, Rize ilinde yer alan Kaçkar Dağları, Amasra ilinde yer alan kasabalar, Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Düden Şelalesi, Manavgat Şelalesi, Karain Mağarası, İnsuyu Mağarası, Toros etekleri ve çok sayıda doğal güzellik yer almaktadır. Bunların yanı sıra Doğu Bölgesi’nde yer alan Palandöken Dağı, Erciyes Dağı, Nemrut Dağı, Ağrı Dağı, Balıklıgöl, Hasankeyf, Diyarbakır kalesi ve İshak Paşa Sarayı ülkemizin sahip olduğu güzellikleri arasında yer almaktadır.

Ülkemizin Doğal Güzellikleri İle İlgili Yazı Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

 

 

4 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Ülkemizin Doğal Güzellikleri İle İlgili Yazı"

 1. isimsiz dedi ki:

  eh işte

 2. RABİAA dedi ki:

  İYİ

 3. Meryem dedi ki:

  Bira z daha iyi olabilirdi

 4. Sanane dedi ki:

  Teşekkür ederimm

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.