Yaşlılara Karşı Sorumluluklarımız Nelerdir

Pazartesi, 7 Mayıs 2018, 20:56 | Genel | 2 Comments
by ozden

Yaşlılara Karşı Nasıl Davranmalıyız, Yaşlılara Karşı Sorumluluklarımız Nelerdir

Her insan doğar, büyür ve yaşlanır. İnsanoğlu nasıl ki doğmaktan geri kalmıyorsa yaşlanmaktan da geri kalmayacaktır. Her ülkede insanların ortalama bir ömürleri vardır. Bu nedenle yaşlılık kavramı ülkeden ülkeye değişebilir. Hal böyle olsa da her toplumun yaşlıları ve bu yaşlılara karşı bizim üzerimize düşen görevler vardır.

Yaşlanan insanlar unlarını elemiş, eleklerini asmışlardır. Yani hayatları boyunca çalışmış, evlenmiş, ev bark sahibi olmuş, çocuklarını yetiştirmişlerdir. Yaşlılık onlar çin artık dinlenme zamanıdır. Ancak ne yazık ki ülkemizde yaşlılık dinlenilecek değil, hastalıklarla uğraşılan bir zaman dilimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizdeki yaşlılar genellikle sağlığını kaybetmiş kişilerdir. Bu nedenle yaşlı insanların sağlığı ile yakından ilgilenmek gerekmektedir.

Yaşlıların en büyük şikayeti bakımsızlık ve yalnızlıktır. Özellikler çocuklara burada büyük görevler düşmektedir. Her insan yaşlanan anne babası ile yakından ilgilenmeli, onun her ihtiyacını karşılamaya çalışmalıdır. Onları sık sık ziyaret etmek de yapılması gerekenlerin başında gelmektedir.

Yaşlıların Bizden Beklentileri Nelerdir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Yaşlılara Karşı Sorumluluklarımız Nelerdir"

  1. Hiranur BEYAZIT dedi ki:

    Yalan söylememeliyiz nezaket

    • Hiranur BEYAZIT dedi ki:

      B Biz şimdi mutlu musun Onlarla mutlu olmaya hakkı var Onların paraları çaldı nezaket ifadeleri kullandı onları sevmeli saymalı korumalık yolundan karşıya geçiyorum teyzeyi karşıya geçirme me Don’t noktasına bırakmamalı Onlar Onların yüzünden insanlar ölüyor ondan Tamam belki daha fazla yaşayacak 5000 yaşına girecek ve 200 yaşında güvenilmez Vallahi bu insanlar çok fazla yaşamıyor bu deli insanlar yüzme pislik de bilmiyorum ama olsun küfürlü konuşmak istemiyorum onları da küfürlü konuşma mal işte mutlu olmayı saygı nezaket ifadeleri ile mutlu yapmalıdır mutluluk herkesin hakkı Hoşçakalın merak etmeyi

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.