Yaşlılara Karşı Sorumluluklarımız Nelerdir

Çarşamba, 14 Mayıs 2014, 18:43 | Genel | 0 Yorum
by ozden

Yaşlılara Karşı Nasıl Davranmalıyız, Yaşlılara Karşı Sorumluluklarımız Nelerdir

Her insan doğar, büyür ve yaşlanır. İnsanoğlu nasıl ki doğmaktan geri kalmıyorsa yaşlanmaktan da geri kalmayacaktır. Her ülkede insanların ortalama bir ömürleri vardır. Bu nedenle yaşlılık kavramı ülkeden ülkeye değişebilir. Hal böyle olsa da her toplumun yaşlıları ve bu yaşlılara karşı bizim üzerimize düşen görevler vardır.

Yaşlanan insanlar unlarını elemiş, eleklerini asmışlardır. Yani hayatları boyunca çalışmış, evlenmiş, ev bark sahibi olmuş, çocuklarını yetiştirmişlerdir. Yaşlılık onlar çin artık dinlenme zamanıdır. Ancak ne yazık ki ülkemizde yaşlılık dinlenilecek değil, hastalıklarla uğraşılan bir zaman dilimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizdeki yaşlılar genellikle sağlığını kaybetmiş kişilerdir. Bu nedenle yaşlı insanların sağlığı ile yakından ilgilenmek gerekmektedir.

Yaşlıların en büyük şikayeti bakımsızlık ve yalnızlıktır. Özellikler çocuklara burada büyük görevler düşmektedir. Her insan yaşlanan anne babası ile yakından ilgilenmeli, onun her ihtiyacını karşılamaya çalışmalıdır. Onları sık sık ziyaret etmek de yapılması gerekenlerin başında gelmektedir.

Yaşlıların Bizden Beklentileri Nelerdir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Yorum Yazın