YGS'den Dolayı İleri Saat Uygulaması Ertelenecek mi? 2011

Cumartesi, 19 Şubat 2011, 2:22 | YGS LYS | 0 Yorum
by admin

YGS'ye ileri saat ayarı Bakanlar Kurulu'ndaBakan Taner Yıldız, Yüksek Öğretime Giriş Sınavı (YGS) sebebiyle 27 Mart 2011 tarihinde planlanan ileri saat uygulamasının tarihinin değiştirilip değiştirilmemesi konusunun ilk Bakanlar Kurulu’nda ele alınacağını açıkladı.

Ankara Rixos Otelinde düzenlenen Akkuyu Nükleer Güç Santrali Bilgilendirme Toplantısında katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) nedeniyle 27 Mart 2011 tarihinde planlanan ileri saat uygulamasının tarihinin değiştirilmesinin söz konusu olup olmadığının sorulması üzerine Bakan Yıldız, dün konuyu Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ile görüştüklerini söyledi.

İleri saat uygulamasına 27 Mart tarihinde gece 03.00’de değil de gündüz geçilmesi halinde neler olabileceğine de baktıklarını anlatan Yıldız, ‘Havayolu seferlerinden Diyanet İşlerinin açıkladığı saatlere kadar birçok kurum etkilenecek. Bunların hepsi incelendikten sonra ilk Bakanlar Kurulu toplantısına bu konu iletilecek. Çıkacak sonucu hep beraber kamuoyu ile paylaşacağız’ diye konuştu.

AA – 19 Şubat 2011

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.