Açıköğretim Sınavları Görevlendirme Ücretleri MEB

Açıköğretim Lisesi ve Açık İlköğretim sınavlarında görev alan öğretmenlere ve diğer yönetici memurların alacakları ücrete ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Detaylar şöyle :

Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Okulları Sınavlarında görev alan öğretmenlere ek ders ücreti ödemelerini ikinci bir emre kadar durdurmuştu. Sınav ücretleri ile ilgili Eşit işe Eşit Ücret uygulaması çerçevesinde yeni bir düzenleme yapılacağı konuşuluyordu.

Ancak Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Genel Müdür Mehmet Tuncel imzasıyla 81 İl Valiliğine göndermiş olduğu 27/01/2012 tarih ve 648/01/1805 sayılı yazı ile sınavlarda görev alan öğretmenlerin ek ders ücretlerinin kurumları tarafından ödenmesini istedi.

Yazı şöyle :”Bakanlığımız tarafından Merkezi Sistemle yapılan sınavlarda görev alan personelin görev ücretleri Genel Müdürlüğümüz Döner Sermaye İşletmesi tarafından ödenmektedir.

Açık Öğretim Okulları sınavlarında görev alan Bina Yöneticileri, Salon Başkanı ve Gözetmenlerin görev ücretleri adaylardan alınan kayıt yenileme ve yeni kayıt ücretlerinin aynı seviyede kalması ve ve ayrıca sınav maliyetlerindeki artışlar da dikkate alındığında Genel Müdürlüğümüz Döner Sermaye İşletmesi bütçesinden karşılanamamaktadır.

2012 yılı içerisinde merkezi sistemle yapılacak olan Açık Öğretim Okulları sınavlarında görev alan Bina Yöneticileri, Salon Başkanı ve Gözetmenlerin görev ücretleri “Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine ilişkin Karar”ın 12.maddesinin 5.fıkrasında yer alan “Bakanlığa ve diğer bakanlık ve kurumlara bağlı okullara alınacak öğrenciler ile açık öğretim kapsamında merkezi sistemle yapılan sınavlarda il yürütme kurulu başkanı ve üyeleri ile bina, salon sorumlusu ve gözcü olarak görevlendirilen yönetici ve öğretmenlere her sınav oturumu için 5 saat ek ders ücreti ödenir. Ancak bu iş ve işlemlerle ilgili döner sermayeden ücret alanlara bu tür ücret ödemesi yapılmaz” hükmü dikkate alınarak görev yaptığı kurumları tarafından ek ders ücreti olarak ödenecektir.”

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Mahmut TUNCEL

Bakan a.

Genel Müdür

Açıköğretim Görevli Öğretmen Ücretleri 2016 2017

30 Ocak 2012

2 thoughts on “Açıköğretim Sınavları Görevlendirme Ücretleri MEB

 • 11/12/2012 tarihinde, saat 17:33
  Permalink

  Merhabalar.Ben Niğde İl emniyet Müdürlüğünde görevli iken 15.05.2012 günü Üniversite sınav ücretini hala alamadım.Gereğini arzederim.

  Yanıtla
 • 16/07/2012 tarihinde, saat 10:51
  Permalink

  Sınavlarda gözetmen olarak biz devlet memurları kabul ediliyormuyuz? kabul ediliyorsak şartlarınız nedir öğrenmek istiyorum .
  İyi çalışmalr 0*** 381 48 15

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir