Adele Adkins Hayatı

Adele Laurie Blue Adkins 5 Mayıs 1988 yılında bekar bir annenin kızı olarak İngiltere’de Dünyaya geldi.4 yaşındayken şarkı söylemeye başladı.Adele, müziğe sevgi ve tutku ile bağlanması konusunda Spice Girls’ün büyük bir etkisinin olduğunu açıklamıştır.

Adele genç bir kızken, Spice Girls’ü akşam partilerinde taklit etti. Şarkıcı Gabrielle gibi görünebilmek için annesi, pullarla bir göz maskesi yaptı ve Adele bunun utandırıcı olduğunu dile getirdi.

Adele 11 yaşındayken annesi, West Norwood, Güney Londra’ya taşındı. West Norwood, Adele’in 16 yaşındayken yazdığı ve ilk kaydı olan “Hometown Glory”nin o günlerin konusuydu. Adele Adkins Güney Londra’ya taşındıktan sonra Aaliyah, Destiny’s Child ve Mary J Blige gibi şarkıcılar ve R&B ile ilgilenmeye başladı.

Adele Adkins 2011 BRIT Ödülleri performansından sonra albümde yer alan “Someone Like You” parçası Birleşik Krallık’ta bir numara olurken albüm de bir numarada kaldı. Birleşik Krallık’ta art arda on bir hafta bir numarada kalarak 1990 yılındaki en iyiler toplama albümü The Immaculate Collection ile listede 9 hafta kalan Madonna’yı geçerek Birleşik Krallık Albüm Listeleri’nde en uzun süre kalan kadın solo sanatçısı oldu.
Albüm ayrıca Birleşik Krallık’ın en çok indirileni olarak rekor kırdı.

Adele Adkins şarkıları

Chasing Pavements
Cold Shoulder
Crazy For You
Don’t You Remember
First Love
He Won’t Go
Hiding My Heart
Hometown Glory
I’ll Be Waiting
Love Song

Adele Adkins kimdir Adele Laurie Blue Adkins kimdir, Adele Adele kimdir hayatı Adele Laurie Blue Adkins 5 Mayıs 1988 yılında bekar bir annenin adele kimdir eserleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir