Affetmek İle İlgili Kompozisyon

Affetmek ile İlgili Yazı, Affetmek İle İlgili Kompozisyon

İnsanın hayatı boyunca çevresinde bulunan birtakım yakınları vardır. Bu kişiler zaman zaman yanlış davranışlarda bulunabilir ve istemeden de olsa hata yapabilirler. Anca yapılan bu hatalar nedeniyle yakınlarımızla görüşmeyi kesmek yanlış bir davranıştır. Bu nedenle kişi affetmeyi bilerek sevdiklerini kolayca hayatından çıkarmamalıdır.

Affetmek çok güzel ve güçlü insanlara ait bir davranıştır. Affeden kişi kendisini küçültmez aksine daha da güçlendirir. Atalarımız bu konuda “Affetmek büyüklüğün şanındandır.” demişlerdir. İnsan hayatı boyunca sevdikleri ve yakınları için yaşar. Ancak onların en ufak bir davranışı onları hayatımızdan çıkarmaya sebep olmamalıdır. Her insan hata yapabilir önemli olan bu hatalardan ders alarak aynı hatayı bir daha tekrarlamamaktır.

Hata yapan kişi bir süre sonra bu yaptığına pişman olur ve özür diler. Bir kişi bizden özür dilediğinde onu affetmek çok önemli bir davranıştır. Bu sayede insanlar arasındaki bağlar daha da kuvvetlenir ve o kişi hatasından ders alarak bir daha aynı hatayı tekrar etmez. Bu nedenle gerekli durumlarda affetmeyi bilmek gerekmektedir.

Affetmenin Önemi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir