Ağaç Ne Kadar Meyve Verirse Dalı O kadar Yere Eğilir Kompozisyon

Ağaç Ne Kadar Meyve Verirse Dalı O kadar Yere Eğilir Ne Demektir, Ağaç Ne Kadar Meyve Verirse Dalı O kadar Yere Eğilir Kompozisyon

İnsanoğlu hayatı boyunca çalışır, mücadele eder ve birtakım başarılara imza atar. Bazı insanlar o kadar başarılı ve yeteneklidir ki onlar hayatları boyunca birçok işte başarı sağlarlar.

Başarıyı bir yaşam biçimi haline getiren kişiler, bu çalışmaları sonucunda bilgi sahibi olarak olgunlaşırlar. Bu kişiler yaptıkları ile övünmek yerine alçak gönüllü davranışlar sergilemeye başlarlar. Çünkü alçak gönüllü olmak ve yaptıkları ile övünmemek çok erdemli bir davranıştır. Kişi bilgi sahibi olmaya çalışırken bu erdemin farkına varır ve yaptıklarının övülmesini istemez. Bir insan ne kadar başarı ve bilgi sahibi olursa o kadar mütevazı ve ağır başlı olur.

Yaptıkları ile övünmek ve böbürlenmek cahil insanların işidir. Bu nedenle alçak gönüllüğü bir davranış biçimi haline getirerek kibirden uzak durmamız gerekmektedir.

Ağaç Ne Kadar Meyve Verirse Dalı O kadar Yere Eğilir Sözünün Anlamı Hakkında Düşüncelerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

One thought on “Ağaç Ne Kadar Meyve Verirse Dalı O kadar Yere Eğilir Kompozisyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir