Ağız Mantarı Bitkisel Tedavi

Şifalı Bitkilerle Tedavi – AĞIZ MANTARI

Hazırlanış ve Kullanım Şekli

*Bir avuç Ebegümeci

*2 Çorba kaşığı Tilki üzümü

*1 Adet Mandalina kabuğu

*Yeterince Arpa unu

*Yeterince Kına

* 1 Çay bardağı Sirke

* Ebegümeci çiçek ve yaprakları, on beş dakika süreyle sirkeli suda kaynatılır. Sıkılarak elde edilen posaya, kına unu ve arpa unu ilave edilerek merhem kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Hazırlanan merhemden, tedavi süresince ve yemeklerden sonra yatmadan önce yaralı bölgeye sürülür.

* Kurutulmuş kına yaprakları, yirmi dakika süreyle sirkeli suda kaynatılır. Sıkılarak elde edilen posaya, merhem kıvamına gelinceye kadar arpa unu karıştırılarak yoğrulur. Hazırlanan merhemden, tedavi süresince gün aşırı yaralı bölgeye sürülür.

*Tilki üzümünün yaprak ve meyveleri, rendelenmiş mandalina kabukları ile birlikte yirmi dakika süreyle tuzlu suda kaynatılır. Sıkılarak elde edilen posaya, merhem kıvamına gelinceye kadar kına unu karıştırılarak yoğrulur. Hazırlanan merhemden, altı saat ara ile mantarlı bölgeye sürülür.
————————————————————————————————————————————————————-

 

Ağız Mantarı Bitkisel Tedavi Şifalı Bitkilerle Tedavi – AĞIZ MANTARI Hazırlanış ve Kullanım Şekli *Bir avuç Ebegümeci *2 Çorba kaşığı Tilki üzümü *1 Adet

One thought on “Ağız Mantarı Bitkisel Tedavi

  • 19/07/2012 tarihinde, saat 11:21
    Permalink

    6 aylık bebegimin agzında mantar oluşmuş antibiyotik kullanımından dolayı artık ilaç kullanmak istemiyorum bitkisel bi çözümü bilen varsa lütfen yazarmısınız …

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir