Ahmet Evin Kimdir Hayatı

Ahmet Evin Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi kurucu dekanıdır.
Ahmet Evin 1966 yılında, Columbia Üniversitesi’nde, İngiliz Dili ve Edebiyatı konusunda lisans eğitimini tamamladı. Ahmet Evin Aynı yıl, Columbia Üniversitesi’nde William Mitchell Fellow ünvanı alan Evin, 1973 yılında Orta Doğu Çalışmaları ve Kültürel Tarih dalında doktora derecesi aldı.
Prof. Ahmet Evin Sabancı Üniversitesi’ndeki görevinden önce, New York Üniversitesi, Harvard Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Pennsylvania Üniversitesi Üniversite’nin Orta Doğu Merkezi’nin başkanlığını yaptı. Ahmet Evin Hamburg Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi gibi pek çok üniversitede çeşitli dersler verdi.

Ahmet Evin ayrıca, merkezi Cenevre’de bulunan bir uluslararası kalkınma vakfı olan Aga Khan Trust for Culture’ın eğitim direktörlüğünü üstlendi.

Ahmet Evin Asya ve Afrika’daki mimari eğitimin gelişmesini destekleyen bu ABD merkezli araştırma kuruluşu ile işbirliği içinde Harvard Üniversitesi ve Massachusetts Institute of Technology’de Aga Khan İslami Mimari programının koordinasyonunu yürüttü.

Ahmet Evin Ayrıca sürdürülebilir kalkınma, tarihi kent dokusunun ve yapay çevrede kültürel hazinenin idaresi konularında hazırlanan projelerde yer aldı.
Ahmet Evin Bunların yanısıra, Aga Khan Mimarlık Ödülü’nün seçici kurulunda danışmanlık ve Ödül yayınının editörlüğü görevlerini üstlendi.

Ahmet Evin Kimdir Ahmet Evin Hayatı Ahmet Evin Biyografisi Ahmet Evin Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi kurucu dekanıdır. Ahmet Evin 1966

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir