Ahmet İçduygu Biyografisi

Ahmet İçduygu Doktora derecesini 1991 senesinde Australian National Universityden almış halen Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü nde Doçent olarak görev yapmakta ve Koç Üniversitesi nde 2004 yılında başlayan Göç Araştırmaları Programı nın direktörlüğünü yapmaktadır. 1992-2003 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünde görev yapmıştır.Araştırmacı öğretim üyesi olarak İsveç ve İngilterede bulunmuştur.

Ahmet İçduygu Uluslararası göç, nüfus hareketleri, uluslararası örgütler, sivil toplum, vatandaşlık, milliyetçilik ve etnisite, ve araştırma yöntemleri gibi konularda dersler vermektedir. International Migration, International Social Science Journal, Global Governance, Middle Eastern Studies, Ethnic and Racial Studies, Population and Environment, Human Rights Quarterly, Citizenship Studies, Journal of Scientific Studies of Religion, Mediterranean Quarterly, ve Journal of Southeast European and Black Sea Studies gibi uluslararası bilimsel dergilerde yayınlanmış makalelerinin yanısıra İngilterede Routledge yayınevi tarafından basılan Küresel Dünyada Vatandaşlık (Citizenship in a Global World) başlıklı kitabı Fuat Keyman ile derlemiştir.

Ahmet İçduygu Kimdir Ahmet İçduygu biyografi Ahmet İçduygu hayatı Ahmet İçduygu Kimdir Ahmet İçduygu Doktora derecesini 1991 yılında Australian National Universityden almış halen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir