Ahmet İnam Kimdir Hayatı

Prof.Dr. Ahmet İnam, 1947 yılında Sandıklı’da doğmuştur.hmet İnam Kimdir Ahmet İnam Hayatı Ahmet İnam Biyografisi Prof.Dr. Ahmet İnam, 1947 Sandıklı doğumludur. Ahmet İnam 1971’de ODTÜ Elektrik Mühendisliği Bölümünü bitirdi
Ahmet İnam 1971’de ODTÜ Elektrik Mühendisliği Bölümünü bitirdi.Ahmet İnam 1972’de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümüne doktora öğrencisi olarak girdi. Ahmet İnam Bu yıldan itibaren, doktora tezini verinceye dek, aynı fakültede Latince ve Eski Yunanca derslerini izledi. Ahmet İnam 1980 yılında, yardımcı dalı Eski Yunan Edebiyatı, Ana dalı Sistematik Felsefe ve Mantık olmak üzere, doktora sınavlarını pekiyi derece ile verdi.

Ahmet İnam Önceki yıllarda Altın Portakal Kültür ve Sanat Vakfı’nın şiir ödülü Seçici Kurul ve Elektrik Mühendisliği Dergisi yayın kurulu üyeliği yapmıştır. Ahmet İnam Halen Kitle İletişim Dergisi, Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Dergisi, Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Akademik dergisi, Doğu Batı Dergisi, Dini Araştırmalar Dergisi, Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi, Bilimname Dergisi ve Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi yayın danışmanlığı yapmaktadır. Ahmet İnam Ayrıca Felsefe Dünyası Dergisi yazı işleri müdürü olarak görev yapmaktadır.

Ahmet İnam İslami Araştırmalar Dergisi yazı kurulu, TÜBITAK Bilim ve Teknik Dergisi Yayın Kurulu, Milli Eğitim Bakanlığı Danışma ve Yayın Kurulu, Milli Eğitim Dergisi Yayın Kurulu ve Kültür Bakanlığı Araştırma ve İnceleme Eserleri Yayın Danışma Kurulu üyesidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir