Ahmet Kekeç Kimdir Hayatı

Ahmet Kekeç 1961 senesinde Malatya’da doğdu.
Ahmet Kekeç Sırasıyla Atatürk İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, Atatürk Lisesini okudu. Ankara Gazi Eğitim Ahmet Kekeç Enstitüsünden atıldı. Yazı hayatına aylık Dergi, Mavera ve Yöneliş dergilerinde hikaye, deneme ve eleştiri yazıları yazarak başladı. 1985 yılında ilk hikaye kitabı olan “Son İyi Şeyler”i çıktı. Bir kısmı gazete yazılarından oluşan 10 kitabı bu dönemden sonra yayımlandı.

Ahmet Kekeç Milli Gazete, Yeni Haber, Zaman, Vahdet, İmza ve Akit gazetelerinde muhabir, editör ve köşe yazarı olarak çalıştı. 15 yıldır gazetecilik yapıyor. Gazetelerde yazdığı yazılar MGV Gençlik Dergisi (1997) ve Türkiye Yazarlar Birliği (1997) tarafından ödüllendirildi.Ahmet Kekeç Son yıllarda çalışmalarını roman üzerine yoğunlaştırdı .Ahmet Kekeç Halen Yeni Şafak gazetesinde günlük yazılarını sürdürüyor.Ahmet Kekeç bu süre içerisinde hakkında açılmış 30 a yakın ceza ve tazminat davasıyla boğuşmaktadır.

Ahmet Kekeçin Emre Yayınları’nda Çıkan Eserleri 

*CİA ve 12 Eylül
* İnek Sosyalizmi
*Atam Sen Kalk Ben Yatam (Tükendi)
* Yurtta Sus,Cihanda Sus
*Maalesef Türkiye

Ahmet Kekeç Kimdir Ahmet Kekeçin Hayatı Ahmet Kekeç Kimdir Hakkında Bilgi Ahmet Kekeç 1961 yılında Malatya’da doğdu. Ahmet Kekeç Sırasıyla Atatürk İlkokulu, Atatürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir