Ahmet Levendoğlu Kimdir Hayatı

Ahmet Levendoğlu 1945 yılında hayata gelmiştir. Sinema ve tiyatro sanatçısı, yönetmen, çevirmen ve aynı zamanda çok iyi bir yazardır.

Ahmet Levendoğlu İngiltere’de “Royal Academy of Dramatic Art” tiyatro bölümü mezunudur. Ahmet Levendoğlu sanat hayatına da İngiltere’de başladı.

Ahmet Levendoğlu Türkiye’de ilk olarak Gen Ar Tiyatrosu’nda sahneye çıktı. Ahmet Levendoğlu Yıllarca tiyatroya gönül vermesine karşın, tiyatro kökenli diğer bir çok sanatçı gibi kamera karşısında fazla etkin olmadı.Ahmet Levendoğlu Tiyatro Stüdyosu adıya kurduğu özel kurum, bir çok oyun sergilemenin yanısıra, tiyatro eğitimi de vermektedir.

Ahmet Levendoğl’nun Ödülleri

Kayıtlarda görünmemesine karşın, sanatçının kendi deyimiyle,yönetmen, oyuncu, çevirmen, sanat yönetmeni, uyarlayan” kimlikleriyle ödül verilmeyen eğitim alanı dışında tiyatroda uğraş verdiği tüm alanlarda ödül sahibi.

Ahmet Levendoğlu Yönettiği bazı tiyatro oyunları

*Inishmaan’ın Sakatı
*Teyzem Ve Ben
*Çift Yönlü Ayna
*Yaşamın üç yüzü
*Sonsuz Döngü
*Dünyanın Başkenti
*Lillian
*Bağla Şu İşi
*Derin Bir Soluk Al
*Aldatma
*Antigone

Ahmet Levendoğlu’nun Rol aldığı bazı tiyatro yunları

*Balkon
*Derin Bir Soluk Al
*Kan Kardeşleri
*Aldatma
*Cephede Piknik
*Antigone

Ahmet Levendoğlu Kimdir Ahmet Levendoğlu Hayatı Ahmet Levendoğlu Biyografisi Ahmet Levendoğlu 1945 doğumludur Sinema ve tiyatro sanatçısı, yönetmen, çevirmen ve aynı zamanda yazardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir