Ahmet Şafak Kimdir Hayatı

Ahmet Şafak 1963 senesinin Ocak ayında Dünyaya gözlerini açmıştır.

Ahmet Şafak Dokuz albüm yaptı, bunlardan biri tamamen anonim türkülerdir. Diğerlerinin söz ve müzikleri tamamen kendine aittir. İlk albümü Yüreğim Yüreğinle” pek fazla tanınmadı. Ancak Ahmet Şafak Şahin Özer Müzik etiketiyle 2000 de çıkardığı Yalnız Kurt isimli ikinci albümü, yüzbinlerce müziksevere ulaşmıştır.

Ahmet Şafak Aynı zamanda bu albümün isim parçası olan Yalnız Kurt adlı şarkı sanatçının müzik hayatında ani bir yükseliş sağlamış ve kendini Türkiye’ye tanıtmasına yardımcı olmuştur. Yine söz-müziği kendine ait olan “Adam Gibi”, “Sarıkamış”, “Sevdalı Şehit”, “Kan Uykusu”, “Yüreğinle Gel”, “Habersiz Gitme”,”Unut Onu” gibi şarkıları ve “Gesi Bağları” yorumu da hayranları arasında oldukça popülerdir. Bu şarkıların bir kısmını 2008 yılında çıkardığı Aranıyor adlı albümünde yeniden yorumlamıştır. “Sarıkamış” isimli eseriyle 2005 yılı Kral Tv Müzik Ödülleri Özgün Müzik kategorisinde “En İyi Erkek Solist” ödülü almıştır. Türkiye’nin en çok konser veren sanatçılarından biridir ve bu konserlere katılım çok yoğun olmaktadır. Türkiye’nin her bölgesinde sayısız konserler veren sanatçı ayrıca Avrupa ve Türk ülkelerinde de konserler vermektedir. Azerbaycan Devlet Filarmoni salonunda konser veren ilk Anadolu Türkü olmuştur. 2007 yılında Bakü’de verdiği konserin tüm gelirlerini Azerbaycan ordusuna bağışlayarak Fahri Ferman” ödülüne layık görülmüştür. Azerbaycan’ın özellikle Karabağ sorunuyla ilgili çıkışları ve Azerbaycan’a yakınlığıyla bilinir. Karabağ ile ilgili şarkı da yapmıştır.

Ahmet Şafak’ın yayınlanmış 6 adet kitabı bulunmaktadır.

Ahmet Şafak’ın Kitapları
Türk Asrına Girerken, Kavramlara Dokunmak, Yükselen Milliyetçilik ve Liberal İhanet adlı ilk üç kitabı gazetecilik yaptığı yıllarda yayınlanmış sosyal-politik inceleme eserleridir. Kan Meclisi:1915 ve “Kurt” adlı kitapları roman, ve son kitabı Şöhret Sanatı Öldürdü,Cinayeti Ben Gördüm” ,sanatçının sanat ve kültür alanındaki görüşlerini içerir. TGRT’de Söz-Müzik Ahmet Şafak adıyla kısa bir dönem şov programı sunmuştur.

Ahmet Şafak Kimdir Ahmet Şafak Hayatı Ahmet Şafak Biyografisi Ahmet Şafak 1963 yılının Ocak ayında İstanbulda doğdu. Ahmet Şafak Dokuz albüm yaptı, bunlardan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir