Ahmet Tüzün Biyografisi

Ahmet Tüzün 1957 yılında Bursa’nın ilçelerinden olan Mustafakemalpaşa’da dünyaya geldi.İlk, orta ve lise tahsilini Mustafakemalpaşa’da yaptı. 1976 yılında Bursa Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü’ne başladı. 1980’de Ülkü Ocakları Başkanlığı yaptı. Aynı yıl okulunu bitirdi. 14 Kasım 1980-26 Eylül 1986 arasında Bursa Kapalı Cezaevi ve Çanakkale E Tipi Cezaevi’nde kaldı. Çıktığında, lisans tamamlama ile Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunu oldu.

Ahmet Tüzün 1987’de gazeteciliğe başladı. Türkiye Gazetesi Spor Servisi, Yazı İşleri Müdürlüğü Almanya Servisi ile Akşam, PasFotomaç ve Tercüman gazetelerinde çalıştı. Ufuk Ötesi gazetesi ve Basın Birliği Derneği’nin kurucuları arasında yer aldı. Çeşitli gazete ve dergilerde yazıları yayınlandı. 2004’ten itibaren İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde basın danışmanlığı yaptı. İstanbul Gençlik ve Spor Dergisi’nin genel yayın yönetmeni. Hazıladığı “Türk Dünyası Güreş Turnuvası ve Kültür Şöleni” projesi, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 2005 yılından itibaren her yıl uygulanıyor.

AHMET TÜZÜN ESERLERİ:
Ahmet Tüzün’ün Gökkuşağı Vurgunları isimli romanı, 2008’de Bilgeoğuz Yayınları’ndan çıktı.

Ahmet Tüzün Kimdir Ahmet Tüzün biyografi Ahmet Tüzün hayatı Ahmet Tüzün 1957 yılında Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde dünyaya geldi.İlk, orta ve lise tahsilini Mustafakemalpaşa’da

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir