Astronot Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir

Bu yazımızda, sizlere Astronot Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir Kısaca bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

İnsan, her daim kendisini ve içerisinde yaşamakta olduğu evreni merak etmiş, bu merakın ışığında onu öğrenmeye çalışmıştır. Uzun yıllardır gelişen ve yenilenen teknoloji sayesinde günümüzde bizler, dünyamızdan ötedeki şeylerden bile haberdar olabilmekteyiz. Bu bağlamda uzay teknolojileri, güçlü devletler tarafından üzerine son derece yüklü yatırımlar yapılan bir alandır.

Uzay teknolojilerinin kilit noktası astronotlar olmaktadır. Dünyadaki milyarlarca insanın hayatı boyunca asla yaşayamacağı bir tecrübeyi edinen astronotlar, bununla birlikte uzay ile ilgili dünyaya pek çok veri gelmesini de sağlamaktadırlar. Bu eşsiz deneyimi, heyecanı yaşamak isteyen ve uzayı keşfetmek isteyen insanlar vardır. Bu insanlar, gerekli yeterlilikleri sağlayarak astronotluk mesleğine kendilerini adayabilirler.

Astronot Olmak İçin Neler Gerekir?

  • İlgili alanlarda mühendislik tecrübesine ve bilgisine sahip olmak
  • Fizik, kimya, biyoloji ve matematik üzerine kapsamlı bir eğitim almış olmak
  • Yaklaşık bin saatlik bir uçuş tecrübesine sahip olmak
  • Fiziki olarak yeterliliğe sahip olmak
  • Psikolojik yeterliliğe sahip olmak
  • Olağanüstü durumlarda tansiyon gibi durumlarla baş edebilir vaziyette olmak
  • Bu alanla ilgili özel eğitimleri başarıyla tamamlamış olmak

Bu yeterliliklere sahip olan kişiler, ilgili kurumlar tarafından yapılan çalışmalar dahilinde uzaya gönderilebilir. Günümüzde, uzayda bulunan pek çok gezegen insanların yakın ilgisi altındadır. Bu alanda yapılan büyük yatırımlar, uzay bilimlerinin her geçen gün gelişmesini sağlamaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir