Bademcik şişmesine ne iyi gelir

bademcik şişmesi,bademcik iltihabına ne iyi gelir,bademcik şişmesi nasıl geçer,bademcik şifalı bitkiler

Bademcik Şişmesi Hastalığı için Gereken Şifalı Bitkiler
Yaban mersini, Hatmi, Papatya, Keten tohumu, Dut, Soğan, Zeytinyağı, Üzüm suyu

Hazırlanış Şekli

* Yaban mersini on dakika süre ile sıcak suda demlenir. Süzülerek elde edilen sıvıya dut pekmezi ilave edilerek şurup kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Hastalık süresince hazırlanan bu şuruptan günde üç çorba kaşığı içilir.

* Hatmi çiçeği ve papatya birlikte demlenir, süzüldükten sonra iki saat dinlendirilir. Hazırlanan bu karışım şurup kıvamına gelinceye kadar üzüm suyu ile tat*landırılarak karıştırılır. Hastalık süresince bu şuruptan ısıtılarak bir fincan içilir.

* Zeytinyağı ile pişirilen soğan lapa halinde ezilir. Hazırlanan lapa ılık bir vaziyette temiz bir tülbente yayıldıktan sonra hastanın boğazına sarılır.

* Kurutulmuş papatyalar günboyu sirke dolu bir kapta bekletilir. Sıkılarak elde edilen lapa ısıtılarak bir tülbente yayılır. Hazırlanan yakı hastanın boğazına sarılır.

————————————————————————————————————————————————————-

 Bademcik şişmesine ne iyi gelir bademcik şişmesi,bademcik iltihabına ne iyi gelir,bademcik şişmesi nasıl geçer,bademcik şifalı bitkiler Bademcik Şişmesi Hastalığı için Gereken Şifalı Bitkiler Yaban mersini, bademcige ne iyi gelir, bademcik hastalığına ne iyi gelir, bademcik iltihabına ne iyi gelir, bademcik ne iyi gelir, bademcik sismesi ne iyi gelir, bademcik sismesine ne iyi gelir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir