Burun Eti Şişmesi

Burun Eti Şişmesi tedavisi,
Burun Eti Şişmesi Bitkisel tedavi,
Burun Eti Şişmesi

Burun etlerinin (konka) şişmesi de sık görülen bir durumdur.Stresli, allerjik ya da sık alkol alan kişilerde daha fazla görülen bu durum, burundan nefes almayı güçleştirir. Bazı hastalar ilaç tedavisinden yarar görürler. Yarar görmeyen hastalarda, ameliyat gündeme gelir. Konka plastiği veya radyofrekans ile tedavi yapılabilir.

“Burun eti” büyümesi olarak bilinen bu rahatsızlık, burun etinin normalden fazla büyüyerek nefes alımını zorlaştırması durumudur. Burun eti ameliyatı ile alınarak tedavi edilebileceği gibi bitkisel tedavi yöntemleri ilede tedavisi mümkündür

Burun eti için bitkisel çözümler:

•Menekşe yaprağı demlenip süzülerek elde edilen su soğutulduktan sonra yarım saat aralıklar ile buruna bir kaç damla damlatılarak burun eti tedavisi yapılabilir.
•Ebegümeci yaprakları iyice ezilerek sirke ile karıştırılıp krem kıvamına getirilir, daha sonra sabah ve akşam olmak üzere 2 kez burun içerisine sürülerek burun eti tedavisi yapılabilir.
•Kuru meşe kabukları su içerisine atılıp kaynatıkdıktan sonra süzülerek suyu soğutulur. Daha sonra elde edilen bu su ara ara buruna çekilerek burun eti tedavisi yapılabilir.
•Kurutulmuş zeravent kökü ve çilek kökleri havanda iyice dövülerek toz haline getirilir. Daha sonra bu karışıma sirke ilave edilerek krem kıvamına gelinceye kadar karıştırılıp, elde edilen krem 3 saatte bir burun içerisine sürülerek burun eti tedavisi yapılabilir.
————————————————————————————————————————————————————-

Burun Eti Şişmesi Burun Eti Şişmesi tedavisi, Burun Eti Şişmesi Bitkisel tedavi, Burun Eti Şişmesi Burun etlerinin (konka) şişmesi de sık görülen bir burun eti şişmesi

One thought on “Burun Eti Şişmesi

  • 12/01/2013 tarihinde, saat 21:39
    Permalink

    benim burnum sisiyor bilmiyorum da neden sistigini de bir doktora da gitmedim alkol de kullanmiyorum yasim 18 cevabinizi bekliyorum

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir