Çalışkanlık ve Tembellik İle İlgili Fabl Örneği

Hayatta her şey çalışmak ile elde edilir. Bu durum hayatta var olan her canlı için aynıdır. İnsanlar ve hayvanlar çalışarak hayatlarını kurarlar. Çalışkan olan varlıklar her zaman kazanacağı gibi tembellik yapan varlıklar ise her zaman kaybetmeye mahkum bir şekilde yaşarlar. Bizler de bu konunun önemine dikkat çekmek amacı ile hazırlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere çalışkanlık ve tembellik ile ilgili fabl örneği kısaca bilgi vereceğiz.

tembel karga ile ilgili görsel sonucu

Çalışkanlık ve Tembellik İle İlgili Fabl Örneği

Kırlangıçlar kendi yuvalarını kendileri kurar ve zamanı geldiği zaman yuvalarından başka bir yere göç ederek, başka bir yerde yuva kurabilmek için emek harcarlar. Kırlangıçlar her zaman çalışkan bir hayvan olmayı başarır ve karganın evlerini yıkmasına bile boyun eğmezler. Bir gün kırlangıçlar toplanmış ve yeni yuvalarını yapmak için çaba sarf etmişler. Karga tüm kıskançlığı ile kırlangıçların evini bozmak için sinsi bir şekilde plan yapar ve kırlangıçları sürekli gözlermiş.

Kırlangıçlar, karganın bu planını anlamış ve ona ders vermek istemişler. Kargaya belli etmeden başka bir yere daha yuva yapan kırlangıçlar, karganın diğer evlerini yıkmasından etkilenmemişler. Kış geldiğinde ve soğuk olduğunda kırlangıçlar çalışkanlıkları ile yapmış oldukları diğer yuvalarına yerleşirken, karga tembelliği ve kötü niyeti ile dışarıda kalmış ve yaptığı hatayı anlamış.

Çalışkanlık ve Tembellik İle İlgili Fabl Örneği Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir