Çevremizi Ağaçlandırmak İçin Neler Yapmalıyız

Çevremizi Ağaçlandırmanın Yolları, Çevremizi Ağaçlandırmak İçin Neler Yapmalıyız

Yeşil bir çevre bir toplumun sahip olduğu en büyük şanstır. Yeşilliklerle süslenmiş olan bir yerde hem çevre hem de hava oldukça temizdir ve temiz hava da sağlıklı bir yaşam anlamına gelmektedir. Sağlıklı olan insanların çoğu sağlıklarını çevrelerindeki yeşil alanlara borçludur. Bu nedenle her fırsatta çevremizi ağaçlandırmamız gerekmektedir.

Çevremizi ağaçlandırmak için bireysel şekilde mücadele edebiliriz. Herkes uygun olan alanlara bir fidan dikerse daha yeşil bir çevreye sahip oluruz. Örneğin bu işe okulumuzun bahçesini ağaçlandırmaktan başlayabiliriz. Ancak gerçek anlamda ağaç dikimi için resmi kurumların çalışmaları daha önemlidir. Ülkemizdeki boş arazilerin tamamına binalar dikmek yerine uygun alanları yeşil alan olarak değerlendirmek çevremizi ağaçlandırmada etkili olacaktır.

Ağaç dikimi için TEMA Vakfı ile de iletişime geçilebilir. Vakıf bizim ödeyeceğimiz cüzi miktardaki paralarla uygun yerlere bizim için ağaç dikmektedir. Ağaç ve yeşillendirme konusunda herkes hassa olmalı ve bu sayede daha yeşil bir ülkeye kavuşmalıyız.

Çevremizi Nasıl Ağaçlandırırız Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

One thought on “Çevremizi Ağaçlandırmak İçin Neler Yapmalıyız

  • 09/04/2016 tarihinde, saat 19:27
    Permalink

    Vallla Yeminlen süper ya bayıldım ve yazdım saolun ya allah razı olsun yazanında okuyanında :)

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir