Deprem ile İlgili Kompozisyon

Deprem Hakkında Kısa Yazı, Deprem ile İlgili Kompozisyon

Ülkemiz deprem ülkesidir çünkü ülke topraklarımız deprem kuşağı üzerinde yer almaktadır. Yurdumuzun ek çok yerinde zaman zaman depremler olur. Bunlardan bazıları hasarsız atlatılırken bazıları da maalesef ki vatanımıza çok büyük zarar vermiş ve pek çok insanın hayatını kaybetmesine sebep olmuştur.

Deprem bir doğal afettir ve bundan kaçınmak imkânsızdır. Yani deprem kuşağında yaşayan ülkeler mutlaka depremin soğuk yüzü ile bir gün karşılaşırlar. Bu nedenle tehlike altında olan ülkelerin depreme karşı her zaman hazırlıklı olmaları gerekmektedir. Uzmanların bu konuda söylediği en önemli söz şudur: Deprem öldürmez, ihmal öldürür. Bu nedenle deprem bölgesinde yer alan ülkelerde yapılar depreme karşı uygun olarak yapılmalı ve böylece yıkımlar ve can kaybı en aza indirilmelidir.

Deprem doğal afetlerin en kötülerindendir. Yurdumuzda bu konuda tüm insanlar bilinçlendirilmeli ve gerek depremden önce gerekse deprem esnasında yapmaları gerekenler kişilere öğretilmelidir. Depremsiz bir Türkiye mümkün olmadığına göre depreme karşı hazırlıklı olmalı ve gereken önlemler önceden alınmalıdır.

 

Depreme Karşı Alınacak Önlemler İle İlgili Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

2 thoughts on “Deprem ile İlgili Kompozisyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir