Göz Nezlesine Ne İyi Gelir

Göz Nezlesine evde tedavi,
Göz Nezlesine iyi gelen bitkiler,
Göz Nezlesine bitkisel çözüm

Göz nezlesi belirtileriniz varsa, doktorunuzu arayınız ve başkasına bulaştırmamak için, aşağıda belirtilen korunma yöntemlerini tatbik ediniz. Doktorunuz, hangi tür göz nezlesi olduğunuzu belirlemek için sizi muayene edecektir.

Bakteriyel göz nezlesi için doktorunuz, gözlerinizi ılık suyla yıkamanızı ve kurumuş akıntıyı nazikçe almanızı önerecektir. Ilık suda ıslatılmış, temiz bir elbezi ile kompres yapmak, rahatsızlığı hafifletebilir. Doktorunuz, antibiyotik göz damlaları yazabilir veya bir ya da iki hafta kullanacağınız bir merhem önerebilir.

Viral göz nezlesi, genellikle, bir ya da iki hafta içinde kendiliğinden geçer. Eğer alerjik göz nezlesi iseniz doktorunuz, reçetesiz satılan antihistaminik göz damlaları tavsiye edebilir.

Göz nezlesinin yayılmasını önlemek için, ellerinizi sık sık yıkayınız, göz nezlesi olan kişinin kendi el bezini veya havlusunu kullandığından emin olunuz (hergün değiştirin), çarşaf ve yastık kılflarını sıcak suda yıkayınız, ayrıca her gece temiz yastık kılıfı kullanınız. Ellerinizi gözlerinizden uzak tutunuz ve hangi tür olursa olsun hiçbir kozmetik ürünü başkasıyla paylaşmayınız.

Yenidoğan göz iltihabı (neonatal ophtalmia) çok ciddi bir durumdur ve eğer tedavi edilmezse körlüğe yol açar. Yasalar, bel soğukluğu enfeksiyonundan kaynaklanan yenidoğan göz iltihabı olan her bebeğin, koruyucu tedavi görmesini zorunlu kılınmıştır, ancak herpes virüsü ve klamidya virüsünden kaynaklanan yenidoğan göz iltihabı için bu türde bir zorunluluk yoktur.

-Papatya,limon suyu,marul yaprağı ve içilen çay gibi bitkilerden 1 bardak sıcak suya 1 tatlı kaşığı konulup,20 dakika sonra pamuğa sürülüp,gözlere sabah akşam sürülmesi tavsiye edilir.
-Bol havuç,yeşil salata, taze meyve yenilmesi önerilir.
-1 bardak suya,2 kaşık toohum konur.5 dakika kaynatılır,süzülüp sabah akşam gözlere banyo yapılması önerilir.
-Papatya haşlanıp, gözlere banyo yapılması önerilir.
-1 bardak kaynar suya,4 gram kuru gül konulur.
10 dakika bekletilip,bu suyla gözlere banyo yapılması önerilir.
-Marul yaprağı haşlanır,lapa halinde gözlere konulması önerilir
————————————————————————————————————————————————————-

 

Göz Nezlesine Ne İyi Gelir Göz Nezlesine evde tedavi, Göz Nezlesine iyi gelen bitkiler, Göz Nezlesine bitkisel çözüm Göz nezlesi belirtileriniz varsa, doktorunuzu arayınız ve

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir