Göz Seyirmesi Anlamı

Göz Seyirmesi Anlamı,Göz seyirmesinin nedenleri,göz seyirmesi neden olur,Göz seğirmesi tedavisi,

Göz seyirmesi adı verilen ve göz kapaklarının istem dışı kasılmalar ile karakterize olan göz kapağı hareketleri, hepimizin hayatımız boyunca başına en azından birkaç kez gelmesi muhtemel bir göz rahatsızlığıdır. Normal şartlarda göz seğirmesi nadiren görüldüğü için rahatsızlık olarak tanımlanamaz. Ancak sık bir biçimde tekrarlanan göz seBirçok insan hayatlarının bazı noktasında acayip, istemdışı kas seğirmesi durumu ile karşılaşmıştır. Fakat belki bunların en rahatsız edeni göz kapaklarının seyirmesidir. Göz seyirmesinin nedenleri nedir?
Genelde, göz seyirmesi iyi huyludur. Ama göz seyirmesine stres ve yorgunluk da neden olabiliyor. Göz kapağını kontrol eden kaslar küçük ve çok hassastır. Stres, yorgunluk ve kafein gibi uyaranlar bu kasların titreşmesine yol açıyor. Titreşimler fazla olunca gözde sinir sistemiyle ilgili istemdışı seyirmeler oluyor. Göz seyirmesinin diğer nedenleri arasında ise aşırı kafein alımından oluşan titremeler, bilgisayar ekranı karşısında uzun süre vakit geçirme ve hatta uzun süreli kontak lens takılmasından meydana gelen kaşıntı yer alıyor.
Göz seyirmesi normal olarak geçicidir. Kendi kendinize uygulayabileceğiniz tedavi yolları var. Daha az kahve içmek, göz damlası kullanmak ve daha fazla dinlenmek gibi yöntemler göz seyremesini azaltır.

Çok belirgin ve uzun süreli göz seyremesi daha ciddi bir nörolojik hastalık belirtisi olabilir. Bu durum çok nadirdir.
————————————————————————————————————————————————————-

Göz Seyirmesi Anlamı Göz Seyirmesi Anlamı,Göz seyirmesinin nedenleri,göz seyirmesi neden olur,Göz seğirmesi tedavisi, Göz seyirmesi adı verilen ve göz kapaklarının istem dışı kasılmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir