Kudret Narı Hangi Hastalıklara İyi Gelir

Kudret Narı Hangi Hastalıklara İyi Gelir
Kudret Narı Hangi Hastalıklara İyi Geliyor
Kudret Narı 

Kudret Narı Faydaları: Kudret narı ile sindirim sistemi hastalıkları ‘na doğal destek sağlanabilir.
Mide için şifalı bitkiler : Kudret narı mide bağırsak rahatsızlıklarında ilk akla gelen besinlerdendir. Ülser, gastrit, kolit, kabızlık gibi sorunlara karşı kullanılmaktadır. Kırk gün süreyle kür yapılması önerilmektedir.
Yaraların iyileşmesi için kudret narı iyi bir doğal alternatiftir.
Kadınlarda görülen vajina yaraları için zeytinyağında bekletilmiş kudret narı kullanılabilir.
Egzama ve sedefe iyi gelmesi kudret narı yararları arasındadır. Bu durumlarda merhem olarak kullanılır.
Şeker hastalığına iyi gelen bitkiler : Kudret narı şeker rahatsızlığına karşı da faydalıdır. Geleneksel Çin Tıbbında kudret narından yapılan ekstrenin şeker hastalığına olumlu etkiler yaptığı yapılan araştırmalarda tespit edilmiştir. Kudret narının içinde bulunan dört maddenin şekeri düzenlediği bu araştırmalarda ortaya çıkmıştır.
Enerji metabolizmasını düzenleyen ve şekerin hücre içine girmesini sağlayan enzim olan AMKP yi kudret narından elde edilen maddenin aktivite ettiği belirtilmiştir. Kudret narı bu enzimin aktivitesini artırarak şekerin hücre içine girmesini sağlamaktadır. Kudret narının diğer sentetik şeker ilaçlarının neden olduğu yan etkileri içermemesi de önemlidir.
Kullanım Şekli :
1.)Taze meyve için : Kudret narı, olgunları balla karıştırılarak tüketilebiliyor. Olgunlaşarak kavuniçi rengi alan meyve, tabakta eziliyor, bir miktar balla karıştırılıp, sabahları aç karnına 1 çorba kaşığı yeniliyor. Üzerine hiçbir şey kullanılmıyor.
2.)Tazesinin olmadığı zaman : Önce çekirdekleri temizlenen kudret narı, küçük küçük doğrandıktan sonra bir kiloluk bala karıştırılıyor. Ağzı kapalı şekilde bir ay kadar bekletilen karışım, hafif sulanabilir. Bozuldu sanmayın.’ Şeker hastalarının bu karışımı almalarının sakıncalı olabileceğini, bu nedenle zeytinyağı ile kullanımın daha uygundur : ‘Zeytinyağı, meyvenin içindeki etmenleri daha kolay emiyor.
Halis zeytinyağı içinde 6 ay bekletilen kudret narı ise her sabah bir çorba kaşığı tabağa konularak, 1 çorba kaşığı süzme balla karıştırılarak aç karna yeniliyor.Olgun meyveler bir kavanozun içerisine zeytinyağı ile konuyor. Ağzı kapatılan kavanoz bir ay bekletiliyor. Daha sonra aç karnına yemeklerden önce alınması öneriliyor. Hastanın rahatsızlığının şiddetine göre günde üç öğünden önce aç karnına bir kaşık alınabilir.
————————————————————————————————————————————————————-

Kudret Narı Hangi Hastalıklara İyi Gelir Kudret Narı Hangi Hastalıklara İyi Gelir Kudret Narı Hangi Hastalıklara İyi Geliyor Kudret Narı Kudret Narı Faydaları: Kudret narı ile

One thought on “Kudret Narı Hangi Hastalıklara İyi Gelir

  • 09/11/2012 tarihinde, saat 12:39
    Permalink

    Kudret narı saf zeytinyağı içinde 6 ay bekletiliyor sonra tüketiliyor. Ancak olgun kudret narı meyveleri 1 ay zeytinyağında bekletildikten sonra tüketilebiliyor. Bu iki kullanım şekli sadece olgunlaşmamış ve olgunlamış kudret narı meyvelerinin kullanılmasından mı kaynaklanıyor ? Yoksa başka bir nedeni varmı? Ben olgunlarından hazırladım 1-2 kök bitkim vardı.Olgunlaştıkça meyveleri parçalayıp kavanozdaki sızma zeytinyağı içine atıyorum Bir mahzuru olur mu?Şimdiden teşekkürler. Selam ve saygılar.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir