Kudret Narı Şeker Hastalığı

Şeker Hastalığına Kudret Narı,
Kudret Narı Şeker Hastalığına iyi gelir mi,
Kudret Narı Şeker Hastalığı

Şeker hastalığının insanlığı tehdit eden bir hastalık olarak hızla yayıldığını belirten Nefroloji ve Hipertansiyon Uzmanı Prof. Dr. Süleyman Türk kudret narında şekeri düzenleyen dört farklı madde tespit edildiğini söyledi.

Nefroloji ve Hipertansiyon Uzmanı Prof. Dr. Süleyman Türk, şeker hastası sayısının düzensiz beslenme ve fast-food kültürünün yaygınlaşması ile birlikte hızla arttığını ifade ederek, “Ülkemizde 20 yıl öncesinde 1 milyon olan şeker hastası sayısı günümüzde 5 milyona ulaştı.
Sayının hızla artacağını tahmin ediyoruz” dedi. Şeker hastalığının tedavisinin çok önemli olduğunu, aksi takdirde organlarda tahribatın kaçınılmaz olduğunu belirten Prof. Dr. Süleyman Türk, “Hastalıklara şifa doğadan. Geleneksel Çin tıbbında çok yaygın olarak şeker hastalığının tedavisinde kullanılan kudret narından elde edilen ekstrenin şekeri düzenlediği modern tıp tarafından da kabul edildi.
Bu çalışmanın sonuçları 27 Mart 2008’de ‘The International Journal Chemistry & Biology’ isimli dergide yayınlandı. Kudret narından elde edilen madde vücuttaki enerji metabolizmasını düzenleyen ve şekerin hücre içine girmesini sağlayan enzim olan AMKP’yi düzenliyor. AMKP’nin aktivitesi egzersizle artıyor. Kudret narı da AMKP’nin aktivasyonunu artırarak, şekerin hücre içine girmesini sağlayarak şekeri düzenliyor. Kudret narında şekeri düzenleyen dört farklı madde tespit edildi.

Mevcut şeker ilaçları da kudret narı gibi AMKP’yi aktive ederek etki ediyor. Kudret narının şeker ilaçlarının aksine bilinen olumsuz bir yan etkisinin olmaması da büyük bir avantaj. Bu tür maddelerin uygulanmasının doktor kontrolünde ve doktora danışılarak yapılması önemli” şeklinde konuştu.
————————————————————————————————————————————————————-

Kudret Narı Şeker Hastalığı Şeker Hastalığına Kudret Narı, Kudret Narı Şeker Hastalığına iyi gelir mi, Kudret Narı Şeker Hastalığı Şeker hastalığının insanlığı tehdit eden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir