Kulak Kaşıntısı Sebepleri

Kulak kaşıntısı nedenleri
kulak kaşıntısı neden olur
kulak kaşıntısı nedir,kulak kaşıntısı tedavisi

Kulak kaşıntısı gerçekte, bir tür ağrıdır. O denli şiddetli olabilir ki, en şiddetli ağrılardaki gibi dayanılması güç olabilir. Alerjiye bağlı deri ya da kulak kaşıntısı çekmiş olanlar, buna hemen tanıklık edebilirler.

Öyle görünüyor ki, dış kulağınızda ve hemen altındaki derinin üzerinde bir mantar enfeksiyonu vardır. Burası, mantarın üremesi için mükemmel bir yerdir. Herhangi bir kronik akıntı ya da kulak kiri birikmesi, bu rutubetli, sıcak, karanlık yerde evine yerleşen mantar için çok güzel bir beslenme yeridir. Deri iltihaplanıp tahriş edildiğinde başka bakterilerin de saldırısına uğrar ve oldukça ağrılı bir enfeksiyon doğurur.

Kaşıntının tedavisi, mantara karşı güçlü bir saldırıyla olur. Hassas kulak dokusunu daha çok zedelememek için yıkama aygıtıyla doğrudan görerek kulak yıkanmalıdır.

Mantar o denli hızlı ürer ki, doktor onu yıpratmak için sürekli kontrol altında tutmalı ve kulağı yeni kortizon ve antibiyotik ilaçlarıyla tedavi etmelidir.
————————————————————————————————————————————————————-

Kulak Kaşıntısı Sebepleri Kulak kaşıntısı nedenleri kulak kaşıntısı neden olur kulak kaşıntısı nedir,kulak kaşıntısı tedavisi Kulak kaşıntısı gerçekte, bir tür ağrıdır. O denli

One thought on “Kulak Kaşıntısı Sebepleri

  • 10/01/2013 tarihinde, saat 15:23
    Permalink

    merhaba 9yaşında bir oglum var kulagından cok az derecede akıntı var ve pis kokuyor kulagını devamlı kurcalıyar dün bakarken kulagının içi kabuklanmıştı teşekkürler bilgilendirirseniz memnun olurum

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir