MEB 2012 Şubat Öğretmen Atama Sıra Öğrenme Formu

2012 Şubat Ataması KPSS Sıra Öğrenme Formu , Şubat 2012 MEB Öğretmen Ataması Sıra Öğrenme Formu

Milli Eğitim Bakanlığı 2012 Şubat Kadrolu Öğretmen İlk Atama Başvuruları İçin Sıra Öğrenme Formu yayınladı.

MEB 2012 Şubat Öğretmen Atama Sıra Öğrenme Formu Buraya  Tıklayınız…

ALAN BAZINDA SIRA ÖĞRENME FORMUNA İLİŞKİN AÇIKLAMALAR

ÖSYM’ den alınan verilere dayalı olarak, alanlar bazında potansiyel öğretmen adaylarını tespit etmek amacıyla Bakanlığımızca hazırlanan “2010-2011 KPSS’ ye Göre AlanBazında Sıra Öğrenme Formu”, adaylarının bilgisine, öğretmenlik ilk atama başvurularında durumlarını değerlendirebilmeleri için sunulmuştur.

MEB 2012 Şubat Öğretmen Atama Sıra Öğrenme Formuİnternet sitemizde yayımlanan “Alan Bazında Sıra Öğrenme Formu”, ÖSYM tarafından yeni bir sınav sonucu açıklanıncaya kadar güncellenmeyecektir. Bu süreç içerisinde Bakanlığımızca yeni öğretmen atama başvurusu kabul edilmesi durumunda, adaylar önceki atama sonuçları ve yayımda kalacak form ışığında durumlarını kendileri değerlendireceklerdir.

“2010-2011 KPSS’ ye Göre Alan Bazında Sıra Öğrenme Formu” nun nasıl hazırlandığına, sıralamayı oluşturan değişkenler ile bu değişkenlerin sıralamayı nasıl etkileyebileceğine ilişkin detaylar form ekranındaki açıklamalarda yer almaktadır. Bu nedenle konuya ilişkin sitede mevcut olan bilgiler hakkında Bakanlığımıza yapılacak başvurular (telefon, e-posta vb.) tekrar sitemizde yayımda kalacak olan form ekranına yönlendirilecektir. Öğretmen adayları bu açıklamalar ışığında verileri dikkatlice inceleyerek durumlarını değerlendirmelidirler.

Sıralama oluşturulurken;

> 2010 ve 2011 yıllarında KPSS’ye giren adayların sadece KPSSP10 puantürü esas alınmıştır.

> Söz konusu yıllarda 1 den fazla KPSSP10 türünde puana sahip adayların sadece yüksek olan puanları sıralamaya alınmıştır.

> Önceki atama dönemlerinde Bakanlığımıza kadrolu olarak ataması gerçekleştirilen adayların almış oldukları puanlar sıralamaya alınmamıştır.

Adayların sağlıklı bir başvuru süreci geçirmelerine yardımcı olmak üzereyapılan bu çalışma, adaylar tarafından doğru anlaşılmalı ve yayımlanan sıralamanın, öğretmenlik başvuruları sonucu oluşacak gerçek atama sıralamasıyla tam olarak örtüşmeyeceği bilinmelidir. Zira yapılan sıralama atama sıralaması olmayıp, bu anlamda herhangi bir kesin sonuç içermemektedir. Bu nedenle her iki sıralama arasında farklılığı oluşturacak değişkenlere, iki sayfalık bu açıklamada değinilme gereği hissedilmiştir.

• Sıralama Bilgi Formu, ÖSYM’ nin düzenlemekte olduğu KPSS BaşvuruFormunda seçilen, “Mezun Olunan / Olunacak Lisans Programları” doğrultusunda hazırlanmaktadır. ÖSYM’ ye yapılan başvurularda beyan edilen bilgilerin doğruluğu, adayların sorumluğuna bırakılmaktadır. Beyan edilen bu bilgiler Bakanlığımızca alan bazında taban puan belirleme çalışması ile birlikte “Alan Bazında Sıra Öğrenme Formu” nun hazırlanmasında kullanılmaktadır. Ancak KPSS’ ye başvuran adaylar arasında mezuniyet bilgisi için ayrılan alanı hatalı seçen oldukça fazla aday bulunmaktadır. Bu adayların S ıralama Formunda yer aldıkları alan ve sıraları ile öğretmenlik için başvuruda bulunduğu alan ve sıralarının farklı olacağı dolayısıyla her iki alandaki diğer adayların sıralarını da etkileyeceği açıktır. Benzer durum birden fazla lisans öğrenimi tamamlayan adaylar ile çift alan diploması ile mezun olan adaylarda da yaşanmaktadır. Mezun oldukları farklı lisans bölümleri nedeniyle farklı öğretmenlik alanlarına başvuru hakkı bulunan bu adaylar, KPSS başvurusunda tek lisans bilgisi beyan edebilmektedirler. Bu adaylardan birçoğu, Bakanlığımızca KPSS sonuçlarına göre ilan edilen alanlar bazında taban puan, kontenjan sayıları ve internet sitemizde yayımlanan “Alan Bazında Sıra Öğrenme Formu” ışığında durumlarını değerlendirdikten sonra KPSS beyan ettiği mezuniyet bilgisinden farklı bir alanda öğretmenlik için başvuruda bulunabilmektedirler. Bu adaylarda her iki alandaki diğer adayların gerçek atama sıralarını etkileyeceklerdir.

• Geçerlilik süresi devam eden (2010-2011) yıllarda KPSSP10 türünde puana sahip tüm adaylar sıralamada yer almaktadır. Ancak ÖSYM’ ye yaptıkları itirazların incelemesi sonucu puanları düzeltilen adayların, ÖSYM’ce düzenlenen yeni “Sınav Sonuç Belgesi” doğrultusunda atama işlemlerinde kullanılmak üzere Bakanlığımız kayıtlarında gerekli puan güncellemeleri yapılmaktadır. Bu durum düzeltme yapılan iki puan aralığındaki diğer adayların gerçek atama sıralamasındaki yerlerini değiştirecektir.

• “Alan Bazında Sıra Öğrenme Formu” nda, Bakanlığımız kadrolarına öğretmen unvanıyla atanıp göreve başlamayan veya görevlerinden ayrılarak gerekli yasal bekleme süresi dolmamış adaylar yer almamaktadır. Ancak yıl içerisinde yeni bir öğretmenlik ataması söz konusu olduğunda, yayımda bulunan sıralamada yer almayan fakat yasal bekleme süresini dolduran adaylar, tekrar başvuru hakkına sahip olabilmektedir. Bu şekilde değerlendirmeye tekrar giren adaylar, kendilerinden daha az puana sahip adayların atama sıralamasını etkileyeceklerdir.

• “Alan Bazında Sıra Öğrenme Formu” nda yer alan adaylar arasında, son sınıf öğrencisi olup çeşitli nedenlerle mezun olamayan adaylar ile sınav sonucu geçersiz sayılmasına rağmen öğrenimlerinin ara sınıfında öğrenci iken sınava giren adaylarda bulunmaktadır. Bunlara ek olarak eğitim fakültesi dışındaki bölümlerden mezun olup pedagojik formasyon belgesine sahip olmayan adaylarda sıralamada mevcuttur. Gerçek durumları ÖSYM den alınan sınav sonuç bilgisinde yer almadığı için Bakanlığımızca önceden tespit edilemeyen bu adaylar da gerçek atama sıralamasını etkileyeceklerdir.

• Kamuoyunda, atama işlemi sonrasında yayımlanan minimum puan üzerinde halen atama bekleyen potansiyel aday kalmayacağı kanaatinin oluştuğu Bakanlığımıza yapılan başvurulardan anlaşılmaktadır. Sanılanın aksine öğretmenlik için girdiği KPSS sonucu geçerli olmasına rağmen çeşitli nedenlerle mezun olamayan adaylar, öğretmenliğe atanmak için yeterli puana sahip olduğu hâlde tercih dışı atanmak istemeyen adaylar ve kişisel sebepler nedeniyle öğretmenlik atamalarına başvurmayan adaylar mevcuttur. Girdikleri sınavın geçerlilik süresi boyunca yapılacak öğretmen atamalarına, başvuru hakları bulunan bu adaylar, önceki atama dönemi minimum puanın üzerinde puana sahip ve hâlen Bakanlığımıza başvuru potansiyeli bulunan aday sayısını artıracaktır.

İlgililerin ve kamuoyunun bilgisine sunulur.

MEB 2012 Şubat Öğretmen Atama Sıra Öğrenme Formu İçin Tıklayınız…

One thought on “MEB 2012 Şubat Öğretmen Atama Sıra Öğrenme Formu

  • 29/02/2012 tarihinde, saat 02:39
    Permalink

    eşlerinizi aticaz diye bagkur borcu olanlara kredi çektirdiniz çünkü borcun varsa olmaz diyo devlet vergi borcunu adam karısını getirmek için yanına neyapıp yapıp ödedi bütün bunlarda ögretmen olan kişi bayan veya bay hangisi ögretmense bankaya vardı daha görevinin ilk ayında abi bana kredi neden abi devlet diyorki memlekette kocan veya hanımın dükkan sahibise bagkur ve vergi borcu olmayacak diyor bankacı abi bizimde memlekette anca karnımız doyuyodu zaten ödeyememiştik bagkur ve vergi şimdi atama oldumya zornan artık kiredi çekip ödicez hepsini 1600 maş işte 10 binlira lazım ayda 500 yüz kesersin kalır 1100 tl atarlar doguda servisi olmayan biyere adama dersin abi götür getir bizi ilçe köy arası adam 1000 tl ister ayda neyse iki bayan ögretme daha varsa işin iyi çünkü 3e bölüncekya ayda 300tl diyelim şimdi ev kirası adamlar memuru bişey zannediyolar soguk biliyosunuz dogu adam tek odo wc banyo ve küçük bir mufagı olan yerler yapmış kira 650tl yuhhh neyse tamam dersin çaren yok adamda biliyo s.s. kanunu elektirik su parası 150tl neyaptı toplam 1600tl maaaş bitti ALLAH tan ek ders diye bişey var 400tl falan onunlada karnını doyur çay iç neyaparsan yap artı kocandan çocugundan ayrılık cabası neyse diyor insan nasıl olsa EŞ DURUMU VARYA SIKAYIM DİŞİMİ BİR YIL birgün televziyonda bir haber MEB bakanı eş durumundan İL emrini kaldırmiş AAAAAAAAAAAAAAAAAAA adama tecavüz etseler bukadar koymaz neden kafana kurşunu bir çakarsın temizlersin o insanlara yaptırdıgınız masrafı ALLAH sizin çolunuzdan çocunuzdan çıkarır bukadar bu yazımdan rahatsız olan varsa beni arasın AYHAN ŞAFAK 0*** 930 41 00 bayan ögretmenleri yedigi tacizleri yazamıyorum daha yazık

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir