Milletvekili Seçilme Yaşı

Milletvekili olma yaşı kaç ? Türkiye’de milletvekili olma yaşı  şu anda 25 , ancak Başbakan seçilme yaşını 18’e indirmek istediklerini söyledi. Milletvekili seçilme yaşı kaç ?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Yıldız Teknik Üniversitesi’nin açılış töreninde genç siyasetçilere bir müjdenin sinyalini verdi.

Erdoğan, açılış töreninde gençlere eğitimin ve İstanbul’un öneminden bahsederken yinegençlere yönelik olan siyasi bir gelişmeyi de ilk defa dillendirdi.

Erdoğan, ülkenin geleceğinin gençlere yapılacak eğitimler üzerinden şekilleneceğini belirtirken, batılı ülkelerdeki siyasi oluşumları örnek göstererek, ” Biz seçilme yaşını 30’dan 25’e indirenekadar bizlere bir sürü hendek atlattılar. Ben ilk defa burdan 18 yaşına seçme hakkı verenlere sesleniyorum, gelin 18 yaşına seçilme hakkını da verelim tıpkı batılı ülkelerde olduğu gibi” dedi.

Kaç yaşında milletvekili olunur olabilirim, Türkiye’de milletvekili seçilme yaşı 2016 2017 , Milletvekili olmak için kaç yaşında olmalıyız

Şu anda Türkiye’de milletvekili seçilme yaşı 25 ‘tir.

4 thoughts on “Milletvekili Seçilme Yaşı

 • 04/10/2017 tarihinde, saat 16:54
  Permalink

  Bu ülkenin ciddi anlamda kaliteli bir yönetime ihtiyacı olduğunu belirtmek istiyorum.Her konuda bize batılı ülkeleri örnek göstermekten vazgeçilmeli. Bizim başkalarına özenmekten başkalarının hayatlarına imrenmekten çok bizden sonrakilere gelecek nesillerimize daha güvenilir daha rahat bir Türkiye bırakmalıyız. En büyük sorunlarımızdan biriside şudur ki genç beyinlerin kendilerini geliştirmelerine fırsat verilmiyor.. Elbette kendimizi geliştirmek ortaya yeni fikirler atmak istiyoruz. Bunun için fırsat tanınmalı. Hayat sadece üniversite okumaktan ibaret olmamalı. daha kaliteli bir nesil ve bir yaşam için fikirlerimiz dikkate alınmalı. Gerçekten önümüz açılmalı. Bu ülkenin biz gençlere olanak tanıması gerekmekedir. Ve mümkünse bir an önce bu durumun yürürlüğe konması gerektiğini düşünüyorum. Bu ülke için daha parlak fikirlerimiz var.18 yaş konusunda ülkemizin daha bilinçli davranmasını ve bazı şeyleri denemekten korkmamasını istiyoruz. Daha büyük ve gelişmiş bir T
  Türkiye için taze beyinler ve marjinal fikirler şart.

  Yanıtla
 • 02/03/2017 tarihinde, saat 19:37
  Permalink

  O kadar deyil artık on sekiz yaşindaki bi genç ne anlar devlet yönetmeden iki yıl millet vekilliği yapar emekli olur bu millet versin siz Maaş verin ayıp bu milleti enayi yerine almayın tamam bende evet diyorum ama Seçilme yaşi 25 kalmalıdır

  Yanıtla
 • 29/01/2017 tarihinde, saat 15:06
  Permalink

  evlenme yasini bile 18 daha bunlar cocuk diyoruz demekki vekillik okadarda onemli birsey degil oluversin deniyor ben hayir diyorum.

  Yanıtla
 • 01/07/2014 tarihinde, saat 00:44
  Permalink

  Lütfen 18 yaşına indirin

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir