Notebook ile Netbook Arasındaki Farklar – Netbook Alınır mı

Mini boyutları ve kolay kullanımları ile birçok kişiyi ilk kez bilgisayarlarla tanıştıran netbook’lardan hangisi size göre? Notebook ile Netbook Arasında Ne Gibi Farklar Var . İşte Ayrıntılar:

Dizüstü bilgisayarın  günümüzde bugün bu kadar çok popüler olmasının arkasında netbook’ların önemli bir payı var.

Ufak boyutları sayesinde çok rahat taşınabilen netbook’lar her yaştan insanın ilgisini çekti. Hatta son birkaç yıl içinde birçok insanın bilgisayarla tanışması netbook’lar sayesinde oldu.


Netbook Satın Alırken Mutlaka Dikkat Edilmesi Gereken Noktaları Görmek İçin Tıklayınız

Aralarında Ne Fark Var?

Her ne kadar son dönemde tabletlerin gölgesinde kalmış olsalar da netbook‘lara hala büyük bir ilgi gösteriliyor.

Teknoloji marketlere gittiğinizde birçok markanın, onlarca farklı netbook modelini görebiliyorsunuz. Peki, bu modeller arasında ne fark var, hangisi size göre tam olarak biliyor musunuz? Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net, Netbook almanın ince detaylarını bir yazıyla paylaştı.

Hangi İşlemciler Var?

Piyasada çok fazla netbook modeli olsa da bunlar arasında çok büyük farklar olmadığını baştan söylemek gerek. Bunun sebebi ise hemen hemen hepsinin aynı yonga setine ve aynı serideki işlemcilere sahip olması.

Netbook’larda genel olarak bir Intel hakimiyetinin olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. AMD ve VIA gibi markaların da netbook’lar için hazırladığı platformlar olsa da bunları taşıyan ürünleri bulabilmek zor.


Atom’un Rakipleri

ARM tabanlı çok az sayıdaki modeli de bunlar arasına dahil edebiliriz. Şu an için AMD, VIA ve ARM tabanlı modellerin performans konusunda Intel‘in gerisinde olduğunu söyleyebiliriz.

Sadece AMD‘nin yeni Fusion E ve C serisi modelleri Intel‘e ciddi bir rakip olabiliyorlar.
(ShiftDelete.Net) – 12 Mayıs 2011

Notebook İle Netbook Arasındaki Farklar,Netbook Alırken Nelere Dikkat Edilir,Netbook ile Notebook Arasındaki Teknik Farklar,Netbooklarda İşlemci Özellikleri Nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir