Omuz Tutulmasına Ne İyi Gelir

Omuz tutulması tedavisi
Omuz tutulmasında ne yapılır

Omuz ve boyun ağrıları ve tutulmaları sıklıkla görülen bir rahatsızlıktır. Özetle bağdokunun iltihaplanması sonucu oluşan bu rahatsızlık ‘fibrozit’ olarak da bilinir. Boyun travması (boyun zedelenmesi) boyundaki yumuşak dokunun, bağların ve eklemlerin zarar görmesi sonucu oluşur.

Boyun ve omuz ağrısı için bitkisel ve alternatif tedavi yöntemleri
Boyun ve omuz ağrısı için akupres tedavisi; Kafatasının bittiği yerle boynun üst kısmı arasındaki bölgede, boyundan aşağıya uzanan omurganın ikişer parmak yanında iki akupres noktası vardır. Boyun ağrısını gidermek için, bu noktalara işaret parmaklarmızın ucunu yukarı iterek, başınıza doğru basınç uygulayın. Omuz ağrısını gidermek içinse, omzunuzla boynunuz arasındaki kasın ortasına üç dakika süresince bastırın.

Omuz ve boyun ağrısı için aromaterapi tedavisi; Birkaç damla biberiye uçucu yağını banyo suyunuza karıştırın. Alternatif olarak, iki buçuk çay kaşığı soya veya bademyağının içine birkaç damla biberiye uçucu yağı katıp ağrıyan bölgeye masaj yaparak sürebilirsiniz.

————————————————————————————————————————————————————-

Omuz Tutulmasına Ne İyi Gelir Omuz tutulması tedavisi Omuz tutulmasında ne yapılır Omuz ve boyun ağrıları ve tutulmaları sıklıkla görülen bir rahatsızlıktır. Özetle bağdokunun iltihaplanması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir