Orman Haftası İle İlgili Hikaye Kısa

Ormanlar, insanlar başta olmak üzere doğadaki tüm canlıların yaşamı için hayati bir öneme sahiptir. Fakat kimi insanlar bu önemin bilincinde olmayarak hareket etmekte olup, ormanların zarar görmesine ya da yok olmasına sebep olmaktalar. 21-26 Mart tarihlerinde kutlanan Orman Haftası, ormanlar konusunda insanlar için bilinçlendirme faaliyetleri yürüterek, bu konu ile ilgili farkındalık yaratırlar. Bizler de bu konuya dair hazırlamış olduğumuz bu yazı içerisinde, sizlere orman haftası ile ilgili hikaye kısa bilgi vereceğiz.

ORMAN HAFTASI NE ZAMAN ile ilgili görsel sonucu

Ormanların insan ya da hayvan hayatı için ne kadar önemli olduğunu bilmeyen ve onları sadece bir güzel görüntüden ibaret zanneden Ayşe, ormana gittikleri zaman hassas davranışlar sergilemezmiş. Hatta kimi zaman ormana zarar verebilecek davranışlarda bile bulunmuştur. Bir gün arkadaşları ile birlikte ormana piknik yapmaya gitmişler. Herkes çöplerini toplar ve ormanda ateş yakmamaya özen gösterirken Ayşe istediğini yaparmış. Arkadaşları onu ormana zarar vermemesi için uyarmış. Ayşe, “Ormana zarar veriyorsam size ne bundan?” diye cevaplamış. Halbuki bilseydi ormanlara zarar vermenin hem kendisine hem de arkadaşlarına büyük zarar verdiğini yapmazmış.

Ayşe ormanların hem insanlar hem de hayvanlar için ne kadar önemli olduğunu arkadaşlarından dinleyince çok kötü hissetmiş. Hayvanları çok seven Ayşe onlardan ve arkadaşlarından özür dileyerek bir daha hiçbir zaman ormanlara zarar vermeyeceğini, hatta koruyacağını dile getirmiş.

Orman Haftası İle İlgili Hikaye Kısa Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir