Saç İçin Argan Yağı

Saç İçin Argan Yağının Faydaları
Saç İçin Argan Yağı ve Yararları
Saç İçin Argan Yağı Maskesi

Argan Yağı Ve Faydaları Neler
Kuzey Afrika’nın gelişmiş ülkeleri arasında bulunan Fas’ta yetişen Argan bitkisi tıpta “Argania Spinosa” olarak tanımlanıyor ve birçok güzellik uzmanı tarafından tedavilerde kullanılıyor.
İçeriğindeki E vitamini, felurik asit ve güçlü antioksidanlarla gençlik iksiri olarak tanımlanan arganı, aktarlardan yağını alabilirsiniz. Kullandığınızda hemen etkisini göstererek nemlendirici özelliği ile kuru ciltlerde belirgin değişimler yaratan argan yağının yağlı ciltleri de dengelediği bilinen faydaları vardır. Kozmetik üretiminde de kullanılmaktadır. Argan, ciltteki sebum üretimini de ciddi bir oranda düşürüyor.

Argan Yağının Faydaları:

Derinin yaşlanmasını önler.
Afrodizyak özelliğe sahiptir.
Emilimi yüksek olduğu için, krem gibi kullanılabilir.
Saçı besler.
Kullanım Şekli:
Yüzünüze Uygulanışı:
Argan Yağının Yüze Uygulanması

En doğal ve bitkisel yollardan saç bakımı yapmak istiyorsanız sizlere argan yağı ile saç bakımı maskesi kürü sunuyoruz.
Özellikle arap ülkelerinde ve orta doğuda hanımların gür ve parlak saçlarının sırrı nedir diye araştırırsanız verilecek cevabın Argan yağından yapılmış saç maskesi olduğunu görürsünüz.
Saç köklerini besleyici ve saçtaki keratin maddesini arttırıcı etki yapan argan yağının saça olduğu kadar cilde de faydaları var.

Argan Yağı Saç Bakımı Kürü İçin Gerekli Malzemeler Neler
Bir şişe argan yağı mümkünse orjinal argan yagi

Argan Yağı Saç Bakımı Kürünün Hazırlanışı: Elinize bir miktar argan yağı alarak saçınıza tamamen uygulayın. Doğulu kadınlar gür ve parlak saçların sırrının, saç derisine yağlarla masaj yapılmasında saklı olduğuna inanıyorlar.

Saçınızı baştan aşağı iyice tarayın. Böylece yağ iyice saç tellerine işler. Ardından saçınızı bir havluya sarın ve bir saat boyunca bekletin. Son olarak saçınızı yıkayın ve kurulayın. Bu uygulama saçınıza parlaklık, esneklik ve canlılık kazandırmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda sac dibinin acimasi gibi sorunlara da çözüm teşkil edecektir.

 

————————————————————————————————————————————————————-

Saç İçin Argan Yağı Saç İçin Argan Yağının Faydaları Saç İçin Argan Yağı ve Yararları Saç İçin Argan Yağı Maskesi Argan Yağı Ve Faydaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir