SBS Lise Ek Kayıt Yerleştirme ve Boş Kontenjanlar – Eylül 2011

Milli Eğitim Bakanlığı 21 – 22 ve 23 Eylül 2011 tarihlerinde yapacağı lise yerleştirme işlemlerine ilişkin , asıl ve yedek yerleştirme sonuçlarına ve boş kontenjanlar ile ilgili olarak bilgilendirme yaptı.  Bilgi şöyle:

Boş Kalan Kontenjanlara İlişkin Basın Açıklaması

Anadolu, Fen, Sosyal Bilimler, Anadolu Öğretmen, Anadolu Sağlık Meslek Liseleri ve Meslek, Anadolu Meslek, Teknik Liseler ile Anadolu İmam Hatip Liselerinin Boş Kalan Kontenjanlarına İlişkin Açıklama 

Ortaöğretime geçiş sistemi kapsamında sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarını kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri 9 Eylül 2011 tarihinde tamamlanmış iken bu okullardan Anadolu, Fen, Sosyal Bilimler, Anadolu Öğretmen ve Anadolu Sağlık Meslek Lisesine bir ek kayıt süresi verilmiş ve bu süre 15 Eylül 2011 Perşembe akşamı saat 17.00’de sona ermiştir. Son verilen kayıt hakkı ile okullarımızdaki doluluk oranı yüzde 98.3’e ulaşmıştır. Ancak, bazı okullarımızdan özel okullara geçişler ve küçük yerleşim birimlerinde yeterince öğrenci bulunmaması nedeniyle okullarımızda çok sınırlı da olsa bir miktar boş kontenjan olduğu görülmüştür. Bununla beraber eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle yeni bir ek kayıt hakkı daha verilmeyecektir.

Ayrıca yukarıda sözü edilen okullar dışında kalan; Meslek, Anadolu Meslek, Teknik Liseler ile Anadolu İmam Hatip Liselerinin boş kalan kontenjanları ile ilgili işlemler 2011 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzunun 2.9. maddesinde yer alan takvime uygun olarak e-okul sistemi üzerinden merkezî sistemle başvuru alınmak suretiyle gerçekleştirilecektir.

Buna göre;

1. Söz konusu okulların boş kontenjanları 19 Eylül 2011 Pazartesi saat 10.00’da http://e-okul.meb.gov.tr adresinden ilan edilecektir.

2. Boş kontenjanlara başvuranlar 19-20 Eylül 2011 tarihlerinde aynı adresten en fazla 5 tercih yapabilecektir.

3. Asıl ve yedek kayıt hakkı kazananlar 21 Eylül 2011 çarşamba günü saat 17.00’de ilan edilecektir.

4. Asıl kazananların kayıtları 22 Eylül 2011 perşembe günü saat 17.00’ye kadar tamamlanacaktır.

5. Asıl kayıt dönemi sonunda boş kalan kontenjanlar aynı gün kayıtlardan sonra aynı adresten ilan edilecektir.

6. Boş kalan kontenjanlara yedekten kayıt hakkı kazananların kayıtları da 23 Eylül 2011 cuma günü tamamlanacaktır.

7. Özel yetenek mülakat/mülakat ve Beden Yeterliliği sınavı ile öğrenci alan okulların iş ve işlemleri e-Kılavuzda da belirtildiği gibi yukarıda belirtilen takvime uygun olarak aynı sistemle gerçekleştirilecektir.

Saygıyla kamuoyuna duyurulur.

103 thoughts on “SBS Lise Ek Kayıt Yerleştirme ve Boş Kontenjanlar – Eylül 2011

 • 11/03/2012 tarihinde, saat 10:46
  Permalink

  hatayın reyhanlı ilçesindenim rehanlı sağlık meslek lisesine gitme istiyorum
  SBS puanım yetmedi neyapmalıyım neypmalıyım arkadaşlar

  Yanıtla
 • 27/10/2011 tarihinde, saat 13:42
  Permalink

  ben öğretmen olmak istiyordum fakat yorumları görünce bu mesleği bırakıyorum

  Yanıtla
 • 11/10/2011 tarihinde, saat 00:32
  Permalink

  Sayın bakanım kulağınıza gelirmi bilmem ama dilekçemide göndereceğim. eğitim teknolojileri bölümünüzde görevini yeterince yapmamaktalar acaba bilgisayar eğitimi konusunda eksikliklerimi mi var acaba özellikle nakiller ve yerleştirmeler konusunda ilgilenen arkadaşları kastediyorum tabiiki çok zorlanıyorlar doğru tuşlara basmakta zorlanıyorlada bunun herkes farkında bakanım.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir